Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

GRANDBROTHERS (Saksamaa-Šveits) / Jazzkaar 2017

R 28.4.2017 18:00
Vaba Lava
15.00 - 20.00
Jazzkaar 2017
GRANDBROTHERS (Saksamaa-Šveits)
Reede, 28. aprill 2017 kell 18.00 Vaba Lava


Klassikalist kompositsiooni modernse ja eksperimentaalse heliproduktsiooniga siduva duo moodustavad šveitslane Erol Sarp ja sakslane Lukas Vogel. Inspireerituna Steve Reichi, Ryuichi Sakamoto ja Alva Noto helimaastikest, loovad nad filmilikku ja tabamatute kõladega minimalistlikku muusikat, mille juured peituvad klubi- ja technohelides. Nende kontserte on võrreldud avaliku südameoperatsiooniga klaverile ja muusikute spontaanne lähenemine teeb iga ülesastumise kordumatuks.  Ülikooliagsete sõpradena asusid nad ühendama erinevaid muusikalisi taustu ja lähenemisi – Erol Sarpi klassikalisele klaverikoolile andis kontrasti Lukas Vogeli elektroonikalembus ja katsetused omaloodud unikaalsetel süntesaatoritel. Nende esimene ühine avaldatud pala “Ezra Was Right” pälvis ka tunnustatud jazzispetsialisti Gilles Petersoni tähelepanu ja lugu jõudis 2013. aastal paljude raadiokuulajate lemmikute hulka. Järgnenud EP “Firm” kinnistas dueti kuulsust klassikalise klaverimuusika ja elektrooniliste kõlade uutesse kõrgustesse viijatena.

2016. aastal ilmunud Grandbrothers’i debüütalbum “Dilation” tõi välja traditsioonilise pilli varjatud ja senikuulmatud võimalused – lindistuseks loodi ainulaadne analoog-rütmimasin, mis manipuleeris klaverist tulevaid helisid uudsel ja sageli ka ettearvamatul moel. Rikkaliku helipildi loomisel ei kasutatud lisaelektroonikat ega ka toetavate süntesaatorite abi. Albumi lood põhinevad korduvatel klaverimustritel, mõjudes ühtlasi nii ambientse klubimuusika kui ka traditsioonilise pilli kaasaega toova nüüdismuusikana. Albumil kompab duo selle kuningliku pilli piire püüdes leida selle seni avastamata helinüansse.   Kriitikute poolt kõrgelt hinnatud debüütalbum on dueti viinud pikale albumituurile. Tegemist on tõeliselt tulevikku vaatava elamusega, mis näitab ajalooliselt ikoonilist pilli uues valguses.

Koosseis:
Erol Sarp – klaver
Lukas Vogel – elektroonika

Koduleht: http://www.grandbrothersmusic.com

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
GRANDBROTHERS (Saksamaa-Šveits) / Jazzkaar 2017 R 28.4.2017 18:00 Vaba Lava 15.00 - 20.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täishind 20.-, soodushind 15.-* 
Alates 1.04 täishind 25.-, soodushind 20.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Grandbrothers kontserdi piletiga tasuta sissepääs 28.04 kell 19.45 Toomas Rull Quartet'i kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul. 

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee