Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

HAN BENNINK (Holland) feat. JAAK SOOÄÄR, LAURA PÕLDVERE & KADRI VOORAND / Jazzkaar 2017

R 21.4.2017 21:00
Punane Maja
15.00
Jazzkaar 2017
HAN BENNINK (Holland) feat. JAAK SOOÄÄR, LAURA PÕLDVERE & KADRI VOORAND
Reede, 21. aprill 2017 kell 21.00 Punane Maja


Hollandi legendtrummar Han Bennink tähistab sel aastal 75. sünnipäeva. Ta sai kuulsaks jazzi tõusulainel kuldsetel kuuekümnendatel kui Euroopa tuntuim svingtrummar ja siinse avangardi üks ristiisasid. Eestis on trummiguru esinenud mitmeid kordi ja teinud siin koostööd Eesti muusikutega. Sel korral esineb Bennink koos kitarrist Jaak Sooääre, lauljataride Laura Põldvere ning Kadri Voorandiga.

Han Bennink tõusis maailma jazzieliiti läinud sajandi kuuekümnendate alguses. Ta esines ning plaadistas teiste hulgas selliste korüfeedega nagu Eric Dolphy, Dexter Gordon ja Sonny Rollins. Kümnendi lõpus sai temast üks Euroopa improjazzi pioneere, igal kontserdil üllatas ta publikut temale ainuomaste abstraktsete naljadega. Sestpeale on Bennink aktiivselt tegutsenud Euroopa, Ameerika ja Jaapani jazzilavadel, esitades muusikat dixielandist vaba improvisatsioonini koos kümnete kuulsustega Wayne Shorterist ja Dave Douglasest Peter Brötzmanni ja Derek Baileyni. Bennink on mitmekülgne kunstnik selle sõna laiemas tähenduses – tema kujutav kunst on jõudnud mitmete galeriide seintele. Multiinstrumentalistina oskab ta lisaks löökpillidele mängida klarnetit, viiulit, banjot ja klaverit.

Jaak Sooäär on üks tuntumaid ja loomingulisemaid jazzkitarriste, kes annab kontserte mitmete maade muusikutega. Lisaks juhib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonda. Kitarristi lemmikute hulka kuulub ka maestro Han Bennink, kellega nad suurepäraselt oskavad häälestuda ühele mõttelainele.

Laura Põldvere on mitmekülgne muusik. Populaarsuse on ta saavutanud popartistina, tuntust kogunud ka jazzilauljatari ja oskusliku improviseerijana. Vabas improvisatsioonis saab Laura rakendada oma rikkalikku fantaasialendu.

Äsja Eesti Muusikaauhindadel säranud Kadri Voorand on üks armastatumaid jazzlauljaid. Ta jõuline jazzilooming ja isikupärane esituskunst tõid talle 2015. aastal ka Danske Jazziauhinna.

Koosseis:
Han Bennink – löökpillid
Laura Põldvere – vokaal
Kadri Voorand – vokaal
Jaak Sooäär – kitarr


Koduleht: http://www.hanbennink.com/
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Han-Bennink/106134506084221?ref=br_rs
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0tmLlnSIrAb8NZajutucCC

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
HAN BENNINK (Holland) feat. JAAK SOOÄÄR, LAURA PÕLDVERE & KADRI VOORAND / Jazzkaar 2017 R 21.4.2017 21:00 Punane Maja 15.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Pilet 15.-
Alates 1.04 pilet 18.-


Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Han Bennink kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul Kira Skov & Maria Faust kontserdi piletiga.

Toimumiskoht
Telliskivi 60a Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee