Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

KIRA SKOV & MARIA FAUST (Eesti-Taani) "In the Beginning" / Jazzkaar 2017

R 21.4.2017 19:30
Vaba Lava
15.00 - 20.00
Jazzkaar 2017
Festivali avamine:
KIRA SKOV & MARIA FAUST (Eesti-Taani)
„In the Beginning“
Reede, 21. aprill 2017 kell 19.30 Vaba Lava


Kirgas taani artist Kira Skov ja Kopenhaagenis resideeruv eesti saksofonist Maria Faust on oma pulbitseva loomeenergia ühendanud ja loonud süvateose „In the Beginning“ koorile ja ansamblile. Albumil kaasa lööv Skov vaimustus Fausti muusikast, kui oli kuulnud tema plaati “Sacrum Facere”. Artistide teineteisemõistmisest sündis koostöö – Maria kirjutas puhkpilliseaded Kira paladele ja peagi jõuti ideeni luua muusikat üheskoos. Naised lõid meloodiaid plaadi jaoks koos, arranžeeringu tegi Maria ja sõnad kirjutas Kira. Eesti folkloorist inspireeritud albumit luues süüvis Faust veelgi sügavamale koduimaisesse müstikasse, jõudes religioossete kaemusteni. Projekti produtsent on Mark Howard, kes on koostööd teinud selliste maailmastaaridega nagu Bob Dylan, Willie Nelson, U2 ja R.E.M.

Kira Skov on oma muusikalist pagasit kogunud Londonis ja Los Angelesis, osalenud 11 kõrgelt hinnatud albumil, teinud koostööprojekte Tore Johansson and The Gospel’iga ja Peter Peter’iga legendaarsest taani punkbändist Sort Sol. Ta on tuuritanud Tricky’ga ja tema albumeid on produtseerinud John Parish ja Mark Howard.

Saaremaalt pärit Maria Faust särab aina võimsamalt rahvusvahelisel jazziskeenel. Klassikalise muusikaharidusega saksofonist, arranžeerija ja helilooja on tuntud piirelõhkuva improviseerija, bigband-muusika uuendaja ja alternatiivsete jazzisuundade katsetajana. Ta on võitnud oma ärgitava muusikaga märkimisväärselt auhindu – 2014. aasta Taani Muusikaaauhindade esikoha aasta jazz-heliloojana ja ka parima crossover-albumi kategoorias plaadiga Sacrum Facere. 2016. aastal pälvis Maria Faust Danske Jazziauhinna ning kõrgelt hinnatud Taani Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna.

Ilmjärve õigeusukirikus salvestatud "In the Beginning” albumilt saab tulevikus virtuaalreaalsusena nautida kahte lugu ja ka lühemaid klippe projekti valmimisest – see jäädvustati teadaolevalt esimest korda Eestis 360-kraadise virtuaalreaalsusena.

Täname: Taani Kultuuriinstituut

Koosseis:
Kira Skov – vokaal, helilooja
Maria Faust – altsaksofon, helilooja, dirigent
Tobias Wiklund – trompet
Ned Ferm – tenorsaksofon
Nils Bo Davidsen – kontrabass
Meelis Vind – bassklarnet
Seb Rochford – trummid

Koor:
Marie Roos – sopran
Silja Uhs – mezzo
Annely Leinberg – alt
Raul Mikson – tenor
Meelis Hainsoo – bariton
Joosep Sang – bass


Koduleht: https://kiramariainthebeginning.com/
Facebook: https://www.facebook.com/faustmaria/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
KIRA SKOV & MARIA FAUST (Eesti-Taani) "In the Beginning" / Jazzkaar 2017 R 21.4.2017 19:30 Vaba Lava 15.00 - 20.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täishind 20.-, soodushind 15.-* 
Alates 1.04 täishind 25.-, soodushind 20.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Kira Skov & Maria Faust kontserdi piletiga tasuta sissepääs 21.04 kell 21.00 Han Bennink kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul. 

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee