Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

MARIA FAUST SACRUM FACERE (Eesti-Taani) / Jõulujazz 2017

L 9.12.2017 17:00
Tallinna Toomkirik
10.00 - 15.00
Jõulujazz 2017
MARIA FAUST SACRUM FACERE (Eesti-Taani)
Laupäev, 9. detsember 2017 kell 17.00 Tallinna Toomkirik


Maria Faust Sacrum Facere on saksofonisti ja helilooja Maria Fausti mõjus kammerjazz projekt, mis on ebatraditsiooniline nii oma instrumentaalkoosluse kui ka muusikalise ülesehituse poolest. Ilma bassi ja trummita koosseisus annab tooni kandle ning brassansambli kontrastne kooskõla. Muusika on inspireeritud Eesti folkloorist ja vaimulikust muusikast erinenedes Fausti varasematest bigbändilikest free jazz projektidest oma rahulikuma ja meloodilisema loomu poolest. See muusika on kõlanud juba paljudel Euroopa mainekatel jazzifestivalidel ja pälvinud kõikjal sooja vastuvõtu. Sel korral saavad eesti kuulajad osa muusika uuest kõlast, sest kasutusele võetakse ka Tallinna Toomkiriku suur orel ja kuulda saab ka mitmeid uusi lugusid. 

Ilma bassi ja trummita koosseisus annab tooni kandle ning brassansambli kontrastne kooskõla. Muusika on inspireeritud eesti folkloorist ning erineb Fausti varasematest bigbändilikest free jazz projektidest oma märksa rahulikuma ja meloodilisema loomu poolest. Kuulajal ei tasuks siiski loota, et artist on üleöö saavutanud hingelise tasakaalu ning kontsert võiks olla sobivaks uinutajaks neile, kellel muidu magama jäämisega probleeme on. Maria Fausti muusika jääb ka vaiksemaks keeratuna intensiivseks ning meeldivalt temperamentseks.

Maria Faust on üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Fausti helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel bigbändi-, klassikalise muusika, popi ning vabaimprovisatsiooni. Albumi „Sacrum Facere” eest võitis autor 2014. aastal Taani Muusikaauhinna aasta jazzhelilooja ja crossover-albumi kategoorias. 2016. aastal pälvis Maria Faust maineka Danske Jazziauhinna Eestis ning Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna Taanis.

Koosseis:
Maria Faust – altsaksofon, klarnet, vokaal
Francesco Bigoni – klarnet
Ned Ferm – tenorsaksofon, klarnet
Emanuele Maniscalco – klaver, orel
Kristi Mühling – kannel
Tobias Wiklund – trompet
Mads Hyhne – tromboon
Jonathan Ahlbom – tuuba

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
MARIA FAUST SACRUM FACERE (Eesti-Taani) / Jõulujazz 2017 L 9.12.2017 17:00 Tallinna Toomkirik 10.00 - 15.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pilet 15.-, sooduspilet 10.-*
Alates 1. novembrist pilet 18.-, sooduspilet 12.-*

*Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimesele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Toimumiskoht
Toom-Kooli 6 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee