Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TIGRAN HAMASYAN (Armeenia) / Jazzkaar 2017

L 29.4.2017 19:00
Vaba Lava
15.00 - 20.00
Jazzkaar 2017
TIGRAN HAMASYAN (Armeenia)
Laupäev, 29. aprill 2017 kell 19.00 Vaba Lava


Pariisis resideeruv armeenia pianist ja helilooja Tigran Hamasyan on 30nda eluaasta künnisel saavutanud tuntuse oma generatsiooni ühe unikaalsema ja silmapaistvama jazzpianistina. Tema jõuline muusika on üllatusterohke – ebatavaline kooslus etnomuusika elementidest, minimalistlikust elektroonikast, jazzist ja rokist, tormiliselt vahelduvate taktimõõtude, dünaamika ja akustilistest elektroonilistesse sulanduvate toonidega. Teda võib teenitult pidada jazzi üheks tulihingelisemaks pianistiks, kellele meeldib luua fantaasiaküllaseid stiiliseoseid, liites rikkaliku armeenia muusikapärandiga bebop’i, thrash metal’i ja dubstep’i elemente.

Tigran kasvas muusikakeskses peres, alustades klaveril Louis Armstrongi, Led Zeppelini ja Queeni lugude harjutamisega. Varajases nooruses sai talle südamelähedaseks ka armeenia rahvamuusika, mis on tema suurimaks innustajaks seniajani. Oma värvika karjääri jooksul on ta võitnud mitmeid mainekaid auhindu – peaauhind 2006. aastal Thelonious Monk-nimelisel rahvusvahelisel konkursil, parima pianisti tiitel 2013. aastal Montreaux Jazz Festivalil, 2015. aastal võitis ta Paul Acketi nimelise auhinna North Sea Jazz Festivalil ja 2016. aastal pälvis ta saksa-Grammyks nimetatud Echo Awardi parima rahvusvahelise klaverialbumi “Mockroot” eest. Hamasyani loomingut on välja andnud plaadifirmad Red Loins, Nonesuch ja ECM. Tema diskograafiasse kuulub elektroakustilise trioga salvestisi ja ka koostööalbum Jerevani kammerkooriga, mis keskendub iidsele armeenia vaimulikule muusikale. Ta on tuuritanud koos Dhafer Youssefiga, esinenud koos maroko laulja Hindi Zahraga, rootsi bassisti Lars Danielssoniga ja vietnami kitarristi Nguyen Le’ga, kellest viimane astub üles ka Jazzkaarel eriprojektis Kristjan Randalu Limes Occidentalis.

Tigrani värskeim ambitsioonikas projekt on 2017. aastal ilmuv kaheksas bändikoosseisule kirjutatud album “An Ancient Observer”, mis uurib tänase maailma ja ajaloo hoomamatut mõju kaasaegse elu tahkudele läbi isikliku tunnetusprisma. Meloodiavirtuoosi ja rütmimeistrina kuulub tema fännibaasi nii jazzi kui ka proge-metali kuulajaid. Tema talenti hindavad kõrgelt ka Brad Mehldau ja Herbie Hancock. Jazzkaare publik kohtub Tigran Hamasyaniga juba teist korda, 2012. aasta Jõulujazzil sai tema karismaatilisest detailipeenest pianismist osa täissaal.

Koosseis:
Tigran Hamasyan – klaver


Facebook: https://www.facebook.com/TigranHamasyan/?fref=ts
Koduleht: http://www.tigranhamasyan.com/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0D3h8NZqNp7BN97JwtV6eW

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
TIGRAN HAMASYAN (Armeenia) / Jazzkaar 2017 L 29.4.2017 19:00 Vaba Lava 15.00 - 20.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täishind 20.-, soodushind 15.-* 
Alates 1.04 täishind 25.-, soodushind 20.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Tigran Hamasyan kontserdi piletiga tasuta sissepääs 29.04 kell 20.30 Alice Francis kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul. 

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee