Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TOM ADAMS (UK) / Jõulujazz 2017

L 25.11.2017 19:00
Kumu Auditoorium
20.00 - 25.00
Jõulujazz 2017
TOM ADAMS
(Suurbritannia)
Laupäev, 25. november 2017 kell 19.00 Kumu auditoorium


Inglase Tom Adamsi hääl jätab kuulajad keeletuks ning tema kaunis falsett on lausa maagiline. Kriitikutel jätkub lauljale-pianistile-heliloojale vaid kiidusõnu. Tema hüpnotiseerivat häält on võrreldud lauljatega nagu Thom Yorke, Jeff Buckley ja Jon Hopkins. Adamsi andekusest saadi laiemalt teada, kui ta 2014. aastal Berliinis Nils Frahmi kontserti külastas ning julgelt publiku seast lavale astus.

Laulja sündis ja kasvas Cambridge’is, mis on Inglismaa üks iseloomulikuimaid tasandikke. Arvatakse, et just see avarus ning piiramatus on tema muusikat mõjutanud ning helis on kuulda looduse jõudu. Tema muusika võib ühel hetkel kasvada intiimsest klaveripalast mägedekõrguseks helivalliks.

Alustades klaveriõpinguid noores eas avastas Tom peagi, et improvisatsioon ja uue muusika kirjutamine tulevad talle lihtsamalt kui noodist lugemine. Teismeeas sai ta esimese kitarri ning hakkas omaloomingut kirjutama. Yorgi Ülikoolis muusikat õppides oli noormehel võimalus avastada nii klassikaline kui elektrooniline muusika ning nende kahe stiili kombinatsioon on tugevalt tema helipilti mõjutanud.

Nils Frahmi mänedžer viis Tomi kokku praeguse plaadifirmaga Kowloon Records. Uued tuuled ja elupaik Berliinis tõid ka uuendusi loomestiilis. “Kui enne proovisin kõike oma muusikas perfektseks lihvida, siis praegu olen õppinud hindama ka müra ning ebatäiuslikkust.” Oma moodsas minimalistlikus stiilis kasutab ta kammermuusika elemente ja eksperimenteerib elektroonikaga.

Oma arranžeerija- ja heliloojavõimeid on Tom Adams näidanud Universal Picture’si filmi “The Knife that Killed Me” originaalmuusika kirjutamisel ning Deutsche Grammophoni alt väljaantud Max Richteri loo “Berlin by Overnight” remiksimisel. 2016. aastal ilmus tema esimene EP “Voyages by Starlight” ning sellele järgnes 2017. aastal debüütalbum “Silence”, mis viib kuulaja kaheksa improvisatsioonilise palaga sisekaemuslikule rännakule.

Koosseis:
Tom Adams – klaver, vokaal

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
TOM ADAMS (UK) / Jõulujazz 2017 L 25.11.2017 19:00 Kumu Auditoorium 20.00 - 25.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pilet 25.-, sooduspilet 20.-*

*Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimesele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Toimumiskoht
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee