Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TOOMAS RULL QUARTET "Mõtteterad" / Jazzkaar 2017

R 28.4.2017 19:45
Punane Maja
12.00
Jazzkaar 2017
TOOMAS RULL QUARTET
„Mõtteterad“
Reede, 28. aprill 2017 kell 19.45 Punane Maja


Hinnatud eesti löökpillimängija ja omanäolise muusika looja Toomas Rull on tegev ka pedagoogina, vokalistina ja oma ansamblite juhina. Kogenud ja mitmeid žanre tabava rütmimootorina on ta koostööd teinud ansamblitega Retro, Avicenna, Ruja, Saxappeal Band, Basic Concept, Tulli Lum, L’Dorado, Tüng, Dagö, Kiigelaulukuuik, Ultima Thule, Rull’s Royce, Toomas Rull Quartet jpt. Loetelu kolm viimast on talle ka kõige olulisemad ja südamelähedasemad.

Rull on osalenud umbes 130 heliplaadi salvestamisel, millest tema autoriplaadid on “Rull’s Royce – Rull’s Choice” (2002), “Eesti hääled” (2005)), “TomTomm” (2009) “Eesti hääled 2” (2011) ja “Quotes” (2016), mille looming tuleb esitamisele ka Jazzkaarel. 2007. aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel pälvis trummar aasta jazzartisti tiitli ja 2009. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Samuti on Toomas Rull hinnatud pedagoog Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis. Ligi 30-aastaseid pillimängukogemusi annab ta edasi ka mängi-kaasa-tüüpi löökpilliõpikus “Tom-Tomm”.

Viimasel plaadil “Quotes” on kaasprodutsendina tegev klahvpillimängija Raun Juurikas, kes on Rulli kõrval püsinud läbi mitmete tegemiste. Veel musitseerivad albumil Mihkel Mälgand ja Peedu Kass kontrabassil ning külalisena Arkady Shilkloper metsasarvel. Improviseerimisvõimelise noore trompetisti Allan Järve päralt on enamik teemasid ja soolosid. Helikandja ühendavaks jooneks on sõnalised tsitaadid tuntud mõtlejate varamust, valituks said intrigeerivamad ja ühiskonnakriitilisemad ütlused. Kohati groteskne, irooniline ja pidevalt stiile vahetav plaat meenutab pöörast vodevilli, milles kumab ka lõunamaised harmooniaid ja rütmikat. Rulli valitud tsitaate kannab üldine maailmavalu, aga ka soov mitte rahulduda olevaga ning püüda luua maailma paremaks ja õiglasemaks.

Koosseis:
Toomas Rull – trummid
Raun Juurikas – klahvpillid
Allan Järve – trompet
Mihkel Mälgand – kontrabass


Koduleht: http://www.toomasrull.com/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
TOOMAS RULL QUARTET "Mõtteterad" / Jazzkaar 2017 R 28.4.2017 19:45 Punane Maja 12.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Pilet 12.-
Alates 1.04 pilet 15.-


Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Toomas Rull Quartet kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul Grandbrothers kontserdi piletiga.

Toimumiskoht
Telliskivi 60a Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee