Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

VÄRTTINÄ (Soome) feat. KADRI VOORAND "Soome 100" / Jõulujazz 2017

K 6.12.2017 19:00
Kultuurikatel
15.00 - 20.00
Jõulujazz 2017
VÄRTTINÄ (Soome) feat. KADRI VOORAND
“Soome 100”
Kolmapäev, 6. detsember 2017 kell 19.00 Kultuurikatel black box


Värttinä on rahvusvaheliselt tuntuim Soome rahvamuusika ansambel. Nende energia on pidurdamatu ning innovaatiline, üllatades ja hämmastades publikut aina uute vaadetega pärimusmuusika traditsioonidele. Ansambli muusika on energiline, meloodiline ja kaasakiskuv mikstuur vanast soome rahvamuusikast, setu leelutustest, tuva kurgulaulust, iiri pärimusmuusikast, samuti rokist, jazzist ja eksootilistest kõladest.

Ansambel sai alguse laste luuleringist 1983. aastal Rääkkyläs, Põhja-Karjalas. Läbimurre nii Soomes kui välismaal toimus 1991. aastal albumiga “OiDai”. Olles küll eksootiline, traditsioone austav ja kompleksse helikeelega, suudavad nad olla ka kergelt haaratavad ja meelelahutuslikud. Ansambli asutamisest alates on nende kaubamärgiks olnud eriline vokaal – “korkeelta ja kovva” ehk “kõrgelt ja kõvasti”. Värttinä võimsad ning karismaatilised naislauljad on ansambli asutaja Mari Kaasinen, Susan Aho ja Karoliina Kantelinen.

Koosseisu albumid on regulaarselt trooninud maailmamuusika tabelite tipus ja 2012. aastal pälvisid nad Womexi maailmamuusika auhinna. Alates neljandast plaadist “Selinko” annavad Värttinä salvestusi välja rahvusvahelise haardega suurfirmad Polygram, Warner ja BMG. 2016. aastal ilmunud albumiga “Viena” tegi bänd austusavalduse oma muusika juurtele ja Karjala pärimusele. Ansambli helikeel on liikumas aina akustilisema kõla poole – rahvamuusika improvisatsiooniline vabadus, ürgenergia ja nõiduslikud rütmid pakuvad külluslikult ka jazzile omaseid äratundmismomente.

Jõulujazzil astub Värttinä erikülalisena üles meie võimsamaid jazzihääli Kadri Voorand, kelle muusikaline võimekus ja haare on erakordsed ning kellele on sünnist saati rahvamuusika südames olnud. Kahe energiapalli kokkusaamisest tõotab tulla pimeda aja üks valgusküllasemaid muusikalisi sähvatusi.

Täname: Soome Suursaatkond

Koosseis:
Mari Kaasinen – vokaal
Susan Aho – vokaal
Karoliina Kantelinen – vokaal
Kadri Voorand – vokaal
Matti Kallio – akordion, klahvpillid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
VÄRTTINÄ (Soome) feat. KADRI VOORAND "Soome 100" / Jõulujazz 2017 K 6.12.2017 19:00 Kultuurikatel 15.00 - 20.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pilet 20.-, sooduspilet 15.-*
Alates 1. novembrist pilet 25.-, sooduspilet 20.-*

*Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimesele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Toimumiskoht
Põhja pst. 27A Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee