Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

YEMEN BLUES (Iisrael) / Jazzkaar 2017

N 27.4.2017 21:00
Vaba Lava
15.00 - 20.00
Jazzkaar 2017
YEMEN BLUES (Iisrael)
Neljapäev, 27. aprill 2017 kell 21.00 Vaba Lava


Eksootiline klubibänd Yemen Blues armastab energiaküllast kombinatsiooni Lähis-Ida kõladest, millele on vürtsiks lisatud funki, bluusi ja rokki. Sündinud kõlapilt austab Jeemeni ja Lääne-Aafrika muusikalisi traditsioone ning kaasaegsete muusikakihistuste sulamis vaatab bändi looming korraga nii minevikku kui tulevikku, olles ajatu ja samas tabavalt ajakohane. Ansambli karismaatiline liider on laulja-helilooja Ravid Kahalani.

Ravid kasvas üles traditsioonilises Jeemeni perekonnas, kus oli au sees oma traditsiooniline rahvamuusika. Bändile muusikat luues ühendas ta rahvamuusika elemendid bluusi, funki, klassikalise ooperi ning ka Põhja- ja Lääne-Aafrika souliga. 2010. aastal loodud Yemen Blues’i on koondunud lisaks andekale Kahalanile teisedki tippmuusikud – Itamar Doari, Rony Iwryn, Shanir Blumenkranz ja Itamar Borochov. Ansambli mõjutuste eklektiline virvarr kandub edasi ka lavale, kus romantilised meeleolud vahelduvad energiaplahvatuste ja tormakamate pööretega. Puhkpille ja idakõlalist oud’i toetavad tantsulised haaravad rütmimustrid, võimas kõlapilt ja rikkalikud vokaalpartiid. Kahalani muusikalist tunnetust on võrreldud ühteaegu nii Mississippi Delta bluusimeeleoluga kui ka Prince’ile omase falsetiga.

Bändi esimene album “Yemen Blues” (2011) nimetati Kanadas ajakirja “Le Devoir” poolt aasta maailmamuusika albumiks ning Rootsis ajalehe SvD poolt aasta albumiks. Koostöös legendaarse maailmamuusika- ja elektroonikaprodutsendi Bill Laswelliga avaldasid nad 2015. aastal albumi “Insaniya” .Viimaste aastate jooksul on Yemen Blues vallutanud klubilavasid üle maailma kogudes aina enam populaarsust. Bänd on tantsitanud publikut nii Womexil, Elbjazzil, Roskilde festivalil, globalFEST’il, Luminato festivalil Torontos ja mujal.

Yemen Blues’i sõnum on ühtsus – kõik ansambli liikmed armastavad muusikat ning selles toovad nad kokku erinevad mõjutused ja usutraditsioonid.

Täname: Iisraeli Suursaatkond

Koosseis:
Ravid Kahalani – vokaal, gimbri
Itamar Doari – löökpillid
Rony Iwryn – löökpillid
Shanir Blumenkranz – bass, oud
Itamar Borochov – trompet

Koduleht: http://yemenblues.com/
Facebook: https://www.facebook.com/yemenblues/?fref=ts
Spotify: https://open.spotify.com/artist/30IksGORAVMJvLNppXg64b

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
YEMEN BLUES (Iisrael) / Jazzkaar 2017 N 27.4.2017 21:00 Vaba Lava 15.00 - 20.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täishind 20.-, soodushind 15.-* 
Alates 1.04 täishind 25.-, soodushind 20.-*


*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar

Yemen Blues kontserdi piletiga tasuta sissepääs 27.04 kell 23.00 Erki Pärnoja : Efterglow kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul. 

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee