Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND

R 28.7.2017 18:00 - L 29.7.2017 20:00
5.00 - 10.00
Kontserdisari HELISEV AJALUGU.VAIMULIK PÄRAND
RÄNNAK LÄBI ÕIGEUSU MUUSIKA


Kontserdisarja „Helisev ajalugu.Vaimulik pärand“ kava RÄNNAK LÄBI ÕIGEUSU MUUSIKA näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses.  Nagu nimi ütleb, kujutab kava ennast põnevat  rännakut eri ajastute, maade, stiilide ja heliloojate õigeusumuusikale. Kava on koostatud nii, et tutuvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi.  Kontserdil saab kuulata Süüria, Bulgaaria, Serbia, Venemaa, Kreeka õigusu muusikat, samuti romantilist ja kaasaegset õigeusu muusikat. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest saab väga harva kontsertettekandel kuulata.

Kriitikute poolt kiidetud professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Veljo Tormise muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.

Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.
Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.
Pileteid hinnaga 10.-/5.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused