Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND

R 28.7.2017 18:00 - L 29.7.2017 20:00
5.00 - 10.00
Kontserdisari HELISEV AJALUGU.VAIMULIK PÄRAND
RÄNNAK LÄBI ÕIGEUSU MUUSIKA


Kontserdisarja „Helisev ajalugu. Vaimulik pärand“ kava "RÄNNAK LÄBI ÕIGEUSU MUUSIKA" näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses. Nagu nimi ütleb, kujutab kava endast põnevat rännakut läbi eri ajastute, maade, stiilide ja heliloojate õigeusumuusika. Kava on koostatud nii, et tutvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi. Kontserdil saab kuulata süüria, bulgaaria, serbia, vene, kreeka õigusu muusikat, samuti romantilist ja kaasaegset õigeusu muusikat. Enamikku kavas esindatud vaimulikest teostest kuuleb kontsertettekannetel väga harva.

Kriitikute poolt kiidetud professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks nimetatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegseid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaistele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka eesti tuntud heliloojate nagu Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Veljo Tormis muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.

Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilist pianot, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.
Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.
Pileteid hinnaga 10/5 eurot saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused