Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kontserdisari HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND

R 28.4.2017 19:00
PUURMANI LOSS
5.00 - 10.00
Kontserdisari HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND
RÄNNAK LÄBI ÕIGEUSUMUUSIKA

Reede, 28. aprill kell 19.00 Puurmani mõis
Pühapäev, 30. aprill kell 18.00 Tõrva kirik-kammersaal
Reede, 19. mai kell 19.00 Väätsa mõis
Pühapäev, 28. mai kell 17.00 Urvaste Püha Urbanuse kirik


Ansambli Orthodox Singers intellektuaalne kontserdisari „Helisev ajalugu. Vaimulik pärand“ täienes uue kavaga RÄNNAK LÄBI ÕIGEUSUMUUSIKA, mis näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses. Nagu nimi ütleb, kujutab kava endast põnevat  rännakut läbi eri ajastute, maade, stiilide ja heliloojate õigeusumuusika. Kava on koostatud nii, et tutvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi.  Alguses kõlavad iidne vanavene polüfoonia ja znamennõi viis. Seejärel saab kuulata nn „vene baroki“ ajastu vaimulikku muusikat. Kava tutvustab ka omapäraseid Ida-Euroopast ja Aasiast pärit kirikuteoseid, samuti romantilist õigeusumuusikat. Kava lõpus kõlavad XX-XXI sajandi Euroopa heliloojate õigeusuteosed ning Eesti heliloojate vaimulik looming.  Enamikku kavas esindatud vaimulikest teostest kuuleb kontsertettekannetel väga harva.

Kriitikute poolt kiidetud
Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnistatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaistele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi ja Veljo Tormise muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.

Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.
Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.

Pileteid hinnaga 10/5 eurot saab osta Piletilevist ja kohapeal enne kontserdi algust.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kontserdisari HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND R 28.4.2017 19:00 PUURMANI LOSS 5.00 - 10.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täispilet 10 €
Õpilane, tudeng, pensionär, laps 5 €
Lastele vanuses kuni 5 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lisainfo:
Kestus 1 h
Uksed avatakse 30 min enne algust
Tegemist on siseruumides toimuva üritusega.
Pildistamine/ filmimine on lubatud

Toimumiskoht
Kursi kihelkond Puurmani vald Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Orthodox Singers SA
Toom-Kooli 13 Tallinn 10130 Harju
56986304
info@orthodoxsingers.com