Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Romansi romantika! XIX sajandi Vene salongimuusika

L 3.12.2016 19:00
Keila-Joa loss Schloss Fall
18. ja 19. sajandi piiril saavutas salongimuusika suure populaarsuse ja armastuse aristokraatia, mõisaomanike, kõrgelt haritud inimeste ja lihtsa publiku keskel. Hiljem kasvas salongimuusika lihtsast musitseerimisest tõeliselt kõrgeks kunstiks, mida soosis aristokraatlik intelligents. Romanss kui salongimuusika üks žanritest on jõudnud täna oma “renessanssini”.

Trio ROMANCE taaselustab 18. ja 19. sajandi salongimuusika kõrgeid traditsioone, säilitades Vene romansi emotsionaalsust ja hingelisust ning samas tuues esitusse uute ja kaasaegset värvingut.

Mandoliini kaasamine annab kontserdikavale uue hingamise, selle neljas hääl rõhutab veelgi romansi salongilist kõla. Kõik romansid trio esituses kõlavad uudselt, omalaadsetes arranžeeringutes.
Ansambel on erinevate rahvusvaheliste romansi konkursside laureaat.
Tampere vokaalansamblite konkursil 2005. aastal pälvis ansambel eripreemia oma unikaalse projekti eest vene salongimuusika säilitamisel. Konkursil osales ansambli koosseisus ka Alina Sokolovskaja (mandoliin). Ansambli esinemine oli vaieldamatult edukas ja leidis põnevat tagasidet ajakirjanduses, mis veelkord tõestas kestvat huvi vene romansi vastu.

Eesti ja vene muusikakultuuri suhetel on sügavad juured. Eesti kammermuusika heliloojate parimad esindajad on lõpetanud Peterburi Konservatooriumi (A. Kapp, H. Eller, K. Kreek, A. Lemba). Toimunud on pidev muusikaalane vahetus, eriti kammermuusika žanris ja salongimuusikas. Suursugune loss Schloss Fall sobib ülimalt hästi salongimuusika esitamiseks ja vene romanss kõlab seal oma loomulikus keskkonnas - kammersaalis.
Antud projekt meenutab kuulajale kahe põneva muusikakultuuri parimaid traditsioone ja ühiseid sidemeid andes võimaluse kogeda lihtsate tunnete ja elamuste ilu vene romansi vormis, mis on selge ja arusaadav kõigile.

XIX SAJANDI VENE SALONGIROMANSS
Esinejad:
Alla Kitas, vokaal, klaver
Natalja Perevoztšikova, vokaal
Galina Timonina, vokaal
Alina Sakalouskaja, mandoliin
Kontserdil kõlavad järgmiste tuntud vene heliloojate vokaalsed ja instrumentaalsed
romansid:
M. Glinka, S. Rahmaninov, A. Rubinštein, M. Šiškin, N. Kharito, A. Abaza, D. Botari, A.
Obuhhov, P. Bulahhov
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Romansi romantika! XIX sajandi Vene salongimuusika L 3.12.2016 19:00 Keila-Joa loss Schloss Fall
Toimunud
Hinnainfo

Pileti hind 28 €

Lisainfo:
Kestus 60 min
Ligipääs ratastooliga puudub.
Tegemist on siseruumides toimuva üritusega.
Pildistamine/ filmimine on lubatud!

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
National Heritage Fondation OÜ / Keila-Joa Loss
Ahtri 6a-5a Tallinn 10151 Harju
+372 5067608
info@shlossfall.com