Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa). Solist Sol Gabetta (tšello, Argentiina)

P 14.5.2017 17:00
Vanemuise Kontserdimaja, Tartu
20.00 - 25.00
SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa)
Solist Sol Gabetta (tšello, Argentiina)
Dirigent Vassili Sinaiski (Venemaa)
Kavas:
Kodály „Galánta tantsud“
Elgar Tšellokontsert e-moll op. 85
Brahms Sümfoonia nr 3 F-duur op. 90

SWR Sümfooniaorkester tegutseb 1945. aastast ning on silmapaistev isegi sümfooniaorkestrite Mekas Saksamaal kui nüüdismuusika rahvusvahelise mõjuväljaga viljakas ja kõrgetasemeline esitaja, tellija ja esmaesitaja. Orkester osaleb nimeka Schwetzingeri festivali ooperi- ja kontserdiprogrammis, sir Roger Norringtoni ajajärgul peadirigendina lisandus kollektiivi eripärale ajalooliste esituspraktikate suurepärane tundmine. SWR Sümfooniaorkestril on olnud teisigi väga nimekaid peadirigente: Sergiu Celibidache, sir Neville Marriner, Georges Prêtre. 
Suurte vene dirigentide hulka kuuluv Vassili Sinaisky tõusis muusikaelu kõrgustesse, võites 26-aastaselt Karajani konkursil kuldmedali (1973). Sealtpeale ja tänaseni on reas lugematud esinemised nimekate orkestrite ees kogu maailmas, positsioonid peadirigendina (sh Moskva Filharmoonia SO, Moskva Bolshoi Teater) ja esimese külalisdirigendina (BBC Philharmonic).
Argentiina tšellist Sol Gabetta on noorema põlvkonna põnevamaid ja omanäolisemaid soliste rahvusvahelises kontserdikarussellis. “Vaimukus, aristokraatlik hoiak ja elegants; tabamatud meeleoluvaheldused, puudutuse intensiivsuse ja kerguse pea imepärane tasakaal,” kirjutab Glasgow Herald. Gramophone’i Aasta noor artist 2010, Echo Klassik’u Aasta instrumentalist 2012.

Sündmuse koduleht: http://eestikontsert.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa). Solist Sol Gabetta (tšello, Argentiina) P 14.5.2017 17:00 Vanemuise Kontserdimaja, Tartu 20.00 - 25.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Sündmuse korraldaja