Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

''Tähemõrsja'' oratooriumi esmaettekanne

L 29.4.2017 19:00
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
7.00 - 10.00
21. aprillil Mooste rahvamuusikatöötluste festivali Moisekatsi Elohelü avakontserdina ning 29. aprillil Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges Saalis kõlab Põlva kihelkonna rahvaviisidele- ja tekstidele loodud oratooriumi „Tähemõrsja“ esmaettekanne.

Autor on helilooja Erki Meister, ettekandeid dirigeerib Lauri Sirp. Muusikalist osa kannavad ansambel Miinus Seitse, kes on olnud Mooste rahvamuusikatöötluste festivali Moisekatsi Elohelü paljukordne osavõtja ja laureaat, ja instrumentalistid, kelleks on Arvo Leibur ja Kaidi Ugandi (viiul), Andreas Lend (tšello), Madis Järvi (vioola), Kaspar Eisel (löökpillid), Kalle Klein (saksofon) ja Helen Põldmäe (klahvpillid).

Oratooriumis on 16 osa ning iga osa kannab endas kas üht või mitut rahvaviisi. Muusikas suhtlevad pillikoosseis ning vokaalansambel, tekstiliselt kandub teos traditsioonilise lugulauluna rahvaviiside ja -tekstide arendusena.

Teose sõnaline osa pärineb Jakob Hurda 19. sajandi keskel kogutud rahvaluulekogumikust Vana Kannel, peamiselt on tekstilises osas kasutatud Põlva kihelkonnast kogutud Tähemõrsja lugusid, samuti on kasutatud Suure Tamme lugusid.  Ka läänemeresoome regivärssides ja lauludes laiemalt tuleb Õe-Venna ja Suure Tamme ehk Ilmapuu teema esile, lugu kordub kõikide soome-ugri rahvaste luulepärimustes, aga paralleele saab tuua laiemaltki, lausa vanahiina ja mesopotaamia eeposteni. Teksti saab mõtestada kui lihtsat lugulaulu, aga ka kui maagiliste toimingute, sündmuste kirjeldust.

Teos on muusikalise kummardusena pühendatud Ülle Podekratile.

Leia Moostes toimuv kontsert siit:

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/mooste-folk-moisekatsi-elohelu-200574/
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
''Tähemõrsja'' oratooriumi esmaettekanne L 29.4.2017 19:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja 7.00 - 10.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täispilet 10€
Õpilane, tudeng, pensionär 7€

Lastele vanuses kuni 7a. (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles.

Sissepääs alates 18:30
Kestus 1h

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Ansambel - 7 MTÜ
Merivälja tee 5-e,303 Tallinn Harjumaa
5107011
liivitamm@gmail.com