Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Liima (DK/FI) albumi 1982 esitluskontsert

R 9.3.2018 19:00
Erinevate Tubade Klubi, Tallinn
25.00
Taani-Soome indie-supergrupp Liima esitleb märtsis Tallinnas Erinevate Tubade Klubis oma uut albumit „1982“

Tuleva aasta 9. märtsil esineb Tallinnas Erinevate Tubade Klubis Taani-Soome indie-supergrupp Liima. Tegu on bändi äsjailmunud albumi „1982“ esitlustuuri kontserdiga. Liima moodustavad Taani eksperimentaal-poeetilise indiebändi Efterklang liikmed Mads Brauer, Casper Clausen ja Rasmus Stolberg ning Soome impromuusik ja trummar Tatu Rönkkö. Sarnaselt Efterklangile on Liima loomingus maailma võimsaima popmuusika mõõtu melodraamat ja majesteetlikkust, ent erinevalt oma eelkäija helgest barokk-indiest veab Liima muusikat diskovungist, glitchy elektroonikast ja kordumatuist rütmimustreist müstiline motoorika.

Berliini sõltumatu plaadileibli City Slang alt äsja ilmunud Liima teiselt täispikalt albumilt „1982“ kostab nii külma sõja aegse süntpopi kui Talk Talki stiilis artrocki kajasid. Paari viimase aasta jooksul Londonis, Berliinis ja Portugalis kirjutatud ning Soomes salvestatud albumi kaasprodutsendiks on Brooklyni eksperimentaalpopi grupist Grizzly Bear tuntud soundimeister Chris Taylor. 

Kuigi „Stranger Things“ telesarja uue hooaja ja „Blade Runner 2049“ filmi tuules ilmunud „1982“  sobiks suurepäraselt mõne kunstilise ulmedüstoopia heliribaks, pole sel siiski suurt pistmist ei retrofutu, küberpungi ega nostalgiaga. Pigem on tegu möödaniku tulevikufantaasiate tõlgendusega. See album ei püüa jäljendada 1982. aasta soundi, vaid arutleb aja, ruumi ja identiteedi ning nende nihestamise üle ühe põlvkonna alateadvuses. Miski siin pole sihilikult revolutsiooniline või senikuulmata, mõjudes ometi eksimatult ainukõlaliselt.
1982. aastal otsustas USA uudisteajakiri Time valida "aasta persooniks" mitte inimese, vaid personaalarvuti. See on ka aasta, mil sündis Liima laulja Casper Clausen.
"Ma usun, et meie kui bändi kollektiivne mälu ja teadvus on vägagi tugevalt mõjutatud meie sünniajast ehk 80ndate algusest,“ selgitab Clausen. "Sellesse aegruumi naaseme me ikka ja jälle, et nö suuremast pildist sotti saada.“ 
Albumi manifesti mõõtu nimilugu kehtestab 1982. aasta aga lausa omalaadse null-aastana.
„See räägib oma sünniaja eest põgenemisest, püüdest sinna naasta ning ka tõdemusest, et kõik see on mõttetu, sest toda aegruumi pole ju õigupoolest enam olemas," avab Clausen „1982“ tagamaid.

19:00 Uksed
20:00 Soojendaja
21:00 Liima
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Liima (DK/FI) albumi 1982 esitluskontsert R 9.3.2018 19:00 Erinevate Tubade Klubi, Tallinn 25.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Esimesed 100 piletit soodushinnaga 25€
Täispileti hind 29€

Sündmuse korraldaja
Musiccase OÜ
Telliskivi 60a Tallinn 10412 Harjumaa
+372 627608
info@tmw.ee