Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tumeromantika õhtu Muuga mõisas / TÕNU TEPANDI (est) & NEST (fin)

L 19.8.2017 18:00
MUUGA MÕIS, Lääne-Virumaa
Tule ja  tähistame koos Muuga külas vääriliselt nii Eesti kui ka Soome 100ndat aastapäeva teemakohase ja emotsionaalse kontserdiga.

Pakume juba kuuendat suve südantliigutava muusikaelamuse ühes Lääne-Virumaa kaunimatest mõisatest, kus keskkonna ja muusika koosmõju täiendab ja võimendab saadavat kultuurielamust.

Tumeromantika õhtu on ainus Muuga mõisas regulaarselt toimuv rahvusvaheline muusikasündmus, mille ka kohalikud küla- ja vallaelanikud on omaks võtnud.

TÕNU TEPANDI (Eesti)

Muuga mõisas astub 19. augustil 2017 üles legendaarne Tõnu Tepandi oma tuntumatest ja aegumatutest lauludest koosneva täispika kavaga, mis on nüüdsel ajal muusikuna väga harva esineva näitleja ja teatripedagoogi esimene kord Muugas oma lauludega esineda. Ristikivi, Kaplinski, Paul-Eerik Rummo, Kaalep, Lepik, Kangro on luuletajad, kelle tekstidel põhinevad laulud tulevad esitamisele ka Muuga mõisas.

„Need on ajatud luuletused, luuletajate ande kaudu inimestele edastatud taevased lood, kus mina lauldes olen aga jälle ainult vahendaja, ei muud,“ on Tõnu Tepandi ise oma loomingut iseloomustanud.

Laulud nagu „Arkaadia teel“, „Vedrulaul“, „Kiri kodukandist“, „Sisaliku tee“ on 1960ndatel muusikuteed alustanud Tepandi tuntumad ja mitmeid põlvkondi eestlasi mõjutanud laulud. Need lood mõjuvad nii värskena ja kaasaegsena ja hingepõhjani liigutavani ka täna, eriti väikse Muuga küla kontekstis.

Tõnu Tepandi - Kiri Kodukandist  https://youtu.be/eZL1jRBq9cY

Tõnu Tepandi - Arkaadia teel  https://youtu.be/gINj1n7q3ig

Tõnu Tepandi - Sisaliku tee  https://youtu.be/tGC5cjVPynk

Tõnu Tepandi - Ei, meie ei tule kunagi  https://youtu.be/-w2vmVRN9ZI

Tõnu Tepandi - Süda On Mul Vaevas  https://youtu.be/i073A-W4Wi0


NEST (Soome)

Teise esinejana astub Muuga mõisas lavale ka kandlepõhist poolakustilist looduseteemalist tumeämbienti esitav Nest, samuti 100ndat juubeli aastat tähistavast Soomest.

Maalilised loodusmaastikud, loomad ja linnud, iidne folkloor ja muinasjutud, vendade Grimmide ja Tolkieni maailmad on juurteks ja suureks inspiratsiooniks Nesti muusikas.

MTÜ Tumemaine Tuli partneriteks sündmuse organiseerimisel on Muuga Maanaiste Selts „Eha“, Muuga mõisakool, Muuga raamatukogu ja Laekvere vallavalitsus.

Nest at the Shelter - First awakening (Live performance 6th of June)

https://youtu.be/rkUIGHmnw8E


Nest at the Shelter - Second arrival (Live performance 8th of June)

https://youtu.be/2l-q2q7qy9M


MUUGA MÕIS

Mõisa suurejoonelise kahekorruselise uusrenessanss-stiilis peahoone projekteeris Carl Timoleon von Neff 1866–1872. Tuntud kunstnikult pärinevad paljud Vene tsaarilosside, Peterburi, Moskva ja Londoni kirikute maalid, samuti Eesti talurahvast kujutavad olustikupildid. Mõisa vestibüülis asuv helehallist carrara marmorist trepp on Vene keisri Aleksander II kingitus. See trepp viib tänagi külastajaid saali, kus on uhke musta madonnaga valge marmorkamin ja uste kohal paiknevad kunstnikust mõisahärra enda loodud maalingud. Alates 1944. aastast tegutseb mõisahoones Muuga põhikool. Muuga mõis on tuntud ka kui Eesti kirjanik Eduard Vilde lapsepõlvekodu.

https://www.facebook.com/events/106479200029085
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Tumeromantika õhtu Muuga mõisas / TÕNU TEPANDI (est) & NEST (fin) L 19.8.2017 18:00 MUUGA MÕIS, Lääne-Virumaa
Toimunud
Hinnainfo

Piletid kuni 06.08 10€
07.08 - 18.08 12€
Ürituse päeval 15€

Vanusepiirang 18+
Sissepääs alates 18:00
Kestus 3h
Ühe vaheajaga

Toimumiskoht
Laekvere vald Eesti
Sündmuse korraldaja
Tumemaine Tuli MTÜ
Veski 7 Rakvere 44310 Lääne-Virumaa
56618636
darklandfire@gmail.com