Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

HOROSKOOP

L 18.2.2017 19:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
HOROSKOOP

ENSV-aegsete tipplaulude kontsert


Gustav Adolfi Gümnaasiumi noored koos Horoskoobi-aegsete vanameistritega toovad Eesti Vabariigi 99-ndaks sünnipäevaks välja ENSV tipplalulude kontserdi, milles kõlavad nõukogude ajal eesti rahva seas palavalt armastatud lembelood.

Nostalgilisi hitte interpreteerivad toonased superstaarid – tänased vanameistrid koos Gustav Adolfi Gümnaasiumi andekate noortega.
Kõlavad “Korraks vaid”, “Romantika”, “Sulle kõik ütlen”, “Julge laul”, “Sepa jutustus”, “Lõppenud on päevad”, “Siin on see laul” ja paljud Eesti rahva südamesse lauldud nostalgilised lembelaulud.

Kontserdi alapealkirjaks on nõukogude-aegne sapine tees “Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa”, mis täna mõjub rohkem kui kentsakana, kuid ometi osutab lääneliku muusika ebasoosingule ENSV-s ja vastupidistele mõjutustele, mis kandsid rahva tahet vabadusele ja iseseisvusele.

Pillimeeste muigelsui, nii et võimud ei saanud otseselt ette heita, hakkasid ENSV-s järjest enam kõlama läänemaailma pop-lood. Neid kuulati ja lindistati krabisevast Luksemburgi raadiost ning neile tehti kohapeal oivalised seaded. Peenelt naeru pidades ja järjekindlalt jõudis lääne popmuusika eesti inimeste teadvusse.
 

1968 kuni 1973 ETV-s Andres Vihalemma juhitud ülipopulaarne muusikasaade "Horoskoop" tühjendas iga kahe nädala tagant tänavad ja naelutas inimesed neljakümneks minutiks televiisorite ette. Selle võimsa emotsiooni koos spetsiaalselt loodud estraadiorkestri ja tänapäevaste noortega toomegi kuulaja-vaataja ette.

Laulavad: Voldemar Kuslap, Boris Lehtlaan, Margus Vaher, GAG meeskvartett, Gustav Adolfi Gümnaasiumi andekad noored ja õpetajad.

Saadavad: GAG estraadiorkester ja GAG naistrio
Lugude seaded: Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla
Noori soliste juhendavad: Merle Ilus, Fred Rõigas, Lilian Reinmets ja Ly Tammerik
 
Kontserdid:
18. veebruar kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Ait
25. veebruar kell 19.00 Nordea Kontserdimaja

Kestus: 2 h 30 min
Vaheaeg: 30 min
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
HOROSKOOP L 18.2.2017 19:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi
Toimunud
Hinnainfo

Täispilet 12 €
Õpilane, tudeng, pensionär 7 €

Lastele vanuses kuni 3 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Kestus 2h 20min, vaheajaga

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Gustav Adolfi Arenduskoda MTÜ
Suur-Kloostri 16 Tallinn harju
50098531