Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

HOROSKOOP

P 30.4.2017 17:00
7.00 - 12.00
Gustav Adolfi Gümnaasiumi noored koos Horoskoobi-aegsete vanameistritega toovad Eesti Vabariigi 99-ndaks sünnipäevaks välja ENSV tipplaulude kontserdi, milles kõlavad nõukogude ajal eesti rahva seas palavalt armastatud lembelood.

Nostalgilisi hitte interpreteerivad toonased superstaarid – tänased vanameistrid koos Gustav Adolfi Gümnaasiumi andekate noortega.

Kõlavad “Korraks vaid”, “Romantika”, “Sulle kõik ütlen”, “Julge laul”, “Sepa jutustus”, “Lõppenud on päevad”, “Siin on see laul” ja paljud Eesti rahva südamesse lauldud nostalgilised lembelaulud.

Kontserdi alapealkirjaks on nõukogude-aegne sapine tees “Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa”, mis täna mõjub rohkem kui kentsakana, kuid ometi osutab lääneliku muusika ebasoosingule ENSV-s ja selle mõjutustele, mis kandsid rahva tahet vabadusele ja iseseisvusele.

Pillimeeste muigelsui, nii et võimud ei saanud otseselt ette heita, hakkasid ENSV-s järjest enam kõlama läänemaailma pop-lood. Neid kuulati ja lindistati krabisevast Luksemburgi raadiost ning neile tehti kohapeal oivalised seaded. Peenelt naeru pidades ja järjekindlalt jõudis lääne popmuusika eesti inimeste teadvusse.

1968 kuni 1973 ETV-s Andres Vihalemma juhitud ülipopulaarne muusikasaade "Horoskoop" tühjendas iga kahe nädala tagant tänavad ja naelutas inimesed neljakümneks minutiks televiisorite ette. Selle võimsa emotsiooni koos spetsiaalselt loodud estraadiorkestri ja tänapäevaste noortega toomegi kuulaja-vaataja ette.

Laulavad: Voldemar Kuslap, Boris Lehtlaan, GAG meeskvartett, Gustav Adolfi Gümnaasiumi andekad noored ja õpetajad.

Saadavad: GAG estraadiorkester ja GAG naistrio.

Lugude seaded: Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla.

Noori soliste juhendavad: Merle Ilus, Fred Rõigas, Lilian Reinmets.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused