Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Klampanis-Randalu-Janke: CHROMA

E 20.3.2017 19:00
12.00 - 15.00
20.märtsil esineb Tallinnas esmakordselt maineka kreeka kontrabassisti Petros Klampanise trio, mille koosseisu kuuluvad pianist Kristjan Randalu ja meie džässipublikule hästi tuttav poola löökpillivirtuoos Bodek Janke. Philly Joe´s džässiklubis esitletakse Klampanise uut albumit “Chroma”.

Maailmahaardega pianist ja helilooja Kristjan Randalu on viimastel aastatel korduvalt tutvustanud Eesti publikule oma rahvusvahelisi muusikutest sõpru, kellega on antud kontserte täismajadele nii Tallinnas kui ka Viljandis. Kui Bodek Jankega on kuulajail olnud võimalust korduvalt kohtuda, siis kontrabassisti ja heliloojat Petros Klampanist kuuleb musitseerimas esmakordselt.

Lisaks mõttekaaslusele muusikas ning pikaaegsele sõprusele ühendab muusikuid erakordne mitmekülgsus – nad oodatud nii džässi- kui ka klassikalise ja nüüdismuusika lavadel, väikestes koosseisudes ja orkestrites. Klampanist ja Randalut seob lisaks aktiivne tegevus heliloojana. Randalu ja Janke on koos musitseerinud juba 25 aastat.

"Petrose muusikas on tugev rõhk rütmilisel mitmekihisusel, mis ka Bodeki ja minu koosmängus alati üks põhilisi elemente olnud on," tõdeb Randalu, kui kirjeldab nüansse, mis triot omavahel tugevalt seovad.

Kreekas sündinud ja New York Citys elav Petros Klampanis on õppinud kontrabassi Amsterdami konservatooriumis ja New Yorgis tunnustatud Aaron Coplandi muusikakoolis. Ta on musitseerinud koos saksofonist Greg Osby, pianistide Jean-Michel Pilci ja Shai Maestroga, trummar Ari Hoenigiga, kui nimetada vaid mõned tänase džässi mõjukiad jõud.

Klampanise muusikas domineerib meloodiline improvisatsioon. Selles kuuleb Vahemere ja Balkani traditsioonilise muusika mõjusid. “Chroma” on 2015. aastal Kreeka parimaks džässmuusikuks valitud kontrabassisti kõige värskem kava ja ühtlasi kolmas album. Sõna „chroma“ tähendab kreeka keeles värvi, mis annab suuna ka muusika lahtimõttestamiseks. Juba tema esimene album, mis sündis koostöös Greg Osbyga, sai ülistava hinnangu maailma ühelt hinnatumalt kontrabassistilt Arild Andersenilt, kes nimetas plaati üheks viimaste aastate väljapaistvamaks džässiprojektiks, mille liider on just kontrabassimängija.

Poola-Vene juurtega ja korduvalt džässiauhindadega pärjatud Bodek Janke on elanud ja õppinud nii Saksamaal kui ka New Yorgis. Tema lavapartneriteks on teiste seas David Liebman, Billy Harper, Ben Monder, Dave Binney. Esinemised on teda viinud maailma olulisematele kontserdilavadele ning festivalidele. Janke, kelle improvisatsioonides põimuvad erinevad kultuurid ja muusikamaailmad, on muuhulgas õppinud india klassikalist muusikat ja tablat.

Kristjan Randalu on mitmekülgne muusik, kes on tugevalt kanda kinnitanud ning tunnustust pälvinud nii džässi- kui ka süvamuusika ringkondades. Tema lavapartneriteks on improvisatsioonilise muusika suunanäitajad üle maailma, teiste seas saksofonist David Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyen Le ja Ben Monder, tuneesia udi-virtuoos Dhafer Youssef, saksofonist Trygve Seim, kitarrist Eivind Aarset ja trumpetist Nils Petter Molvaer Norrast.

Saksamaal, USAs ja Suurbritannias elanud Randalu kontol on üle 20 rahvusvahelise auhinna ja preemia. Tema muusikat kuuleb üle 30 helikandjal. Kontserdid on Randalu viinud maailma tuntumatele kontserdilavadele, muuhulgas Carnegie Halli ja Lincoln Centerisse New Yorgis, Euroopa ja USA kõrval ka Aasiasse, Aafrikasse ja Lähis-Idasse.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti