Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Lossimuusika - Dmitri Illarionov, Denis Golubev, Kirill Ogorodnikov

P 24.9.2017 17:00
Kadrioru kunstimuuseum, Weizenbergi 37
8.00 - 12.00
24. september 2017 kell 17.00
Kadrioru kunstimuuseumis


Lossimuusika sarja kontsert

299 + 1: Kadrioru kolm sajandit

Dmitri Illarionov, kitarr / lauto (Moskva, Venemaa)
Denis Golubev, oboe / oboe d´amore (Moskva, Venemaa)

Kaastegevad
Kirill Ogorodnikov, kitarr (Eesti)
Heli Ernits (inglissarv) (Eesti)

Kavas:
Gaspar Sanz, Johann Sebastian Bach, Fernando Sor, Aleksandr Ivanov-Kramskoi,  Napoléon Coste, Joaquín Turina

Dmitri Illarionov on tuntud ja kõrgelt hinnatud mitte ainult Venemaal, vaid ka mujal maailmas. Noorest eredast Vene kitarristist räägivad vaimustusega nii kriitikud kui ka publik. Teda nimetatakse silmapaistvaks virtuoosiks, fenomenaalseks kitarristiks ja Venemaa parimaks klassikaliseks kitarristiks.
Improviseerija, helilooja, arranžeerija, pedagoog, suurte kitarrifestivalide korraldaja, näitleja, rahvusvaheliste konkursside žüriiliige ning tohutu suure repertuaariga klassikaline kitarrist – kõik see moodustab Dmitri Illarionovi loomingulise tegevuse laia paleti.
Ta on populaarseim klassikaline kitarrist tänapäeva Venemaal ja üks kõrgemalt tunnustatud kitarriste maailmas, talle on antud üle kahekümne autasu, sh mitmete rahvusvaheliste kitarrikonkursside esimesi preemiaid.
Illarionov esineb palju Venemaal, aga ka Euroopa, Aasia ja Ameerika mainekate saalide lavadel – Zürichi Tonhallis, Moskva Suures Teatris ja Konservatooriumi Suures saalis, Brüsseli kunstide hallis BOZAR, Ōsaka Symphony Hallis, Seouli kunstide keskuses jm. Illarionov teeb koostööd mitmete tuntud orkestritega, sh J. Svetlanovi nim Venemaa Riiklik akadeemiline sümfooniaorkester, P. Tšaikovski nim Suur sümfooniaorkester, Veneetsia Solistid (Itaalia), kammerorkester Moskva Virtuoosid, kammerorkester Camerata S (Korea) jt. On teinud koostööd dirigentidega nagu V. Fjodosejev, D. Liss, A. Sladkovski, F. Mastrangelo (Itaalia-Venemaa), L. Brauer (Kuuba), C. Scimone (Itaalia), S. Alvarez (Hspaania) jt.
Illarionov lõpetas kiitusega Moskva konservatooriumi Akadeemilise muusikakooli (N. Dmitrijeva klass), Gnessinite nim Venemaa muusikaakadeemia ja samas ka aspirantuuri professor A. Frautši (1954–2008) klassis, seejärel Karlsruhe Muusika kõrgkooli magistrantuuri. Praegu on Illarionov Gnessinite nim Riikliku muusikaakadeemia dotsent.
Dmitri Illarionovi arvukate konkursivõitude seas tasub esile tõsta esimese koha kolmel mainekal konkursil: GFA (USA, 2002), XXV Andrés Segovia rahvusvahelisel konkursil (Hispaania, 2009) ja helilooja Francisco Tárrega nim konkursil (Hispaania, 2008), kusjuures ta oli esimene Venemaalt pärit võitja selle konkursi 42-aastases ajaloos. Illarionov on samuti heliloojate ja dirigentide konkursside laureaat.
Dmitri Illarionovit on kutsutud ka mitme tuntud rahvusvahelise konkursi žüriiliikmeks: GFA (2015), Frautschi nim konkurss (2009/2011/2013/2015), Gorizia konkurss (Itaalia, 2016).
Tuntud helilooojad pühendavad Dmitrile oma teoseid: Nikita Koškin – Concerto Grosso kitarrile orkestriga, Angelo Gilardino – Kontsert kitarrile ja tšellole orkestiga „Ehatäht“ (Nikolai Roerichi mälestuseks), Sergei Rudnev – soolokitarri palad, A. Rõbnikovi süit kitarrile orkestriga „Ajarännak“.
Illarionov on üks A. Frautši nim rahvusvahelise kitarrikonkursi ja festivali korraldajaid Moskvas, samuti juhib ta klassikalise kitarri päeva Kalugas toimuva festivali Kitarrimaailm raames. Dmitri Illarionov oli Moskva rahvusvahelise festivali Kitarrivirtuoosid üks asutajaid ja aastatel 2006–2009 selle kunstilisi juhte. Alates 2012 on Illarionov Novosibirski kitarrifestivali kunstiline juht.
http://www.illarionov.com/en/

Denis Golubev lõpetas Gnesinite nim Venemaa muusikaakadeemia oboe klassis. Alates 2005.aastast oli Moskva teatri Novaja opera solist (oboe, inglisarv). Praegu on Tšaikovski nim Moskva konservatooriumi aspirantuuris (muusikaajaloo kateeder).
Alates 1995 tegeleb autentse muusika interpreteerimise uurimisega. Osales Alfredo Bernardini meistriklassides (barokk ja klassikaline oboe). Esineb solisti ja kontserdikavade koostajana ansamblis Barokksolistid (asutatud 1990). Alates 2000 tegeleb Venemaa ja Euroopa kultuuriliste mõjutuste ajaloo uurimisega 18. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.
Teeb koostööd Itaalia kultuuriinstituudiga Moskvas, kelle toetusel sai teoks mitmeaastane projekt „Itaalia ja Venemaa sajandite vältel“ – kontserditsükkel, kus esitati Venemaal töötanud Itaalia heliloojate teoseid, tuues esile nende mõju paljude Vene heliloojate loomingule. Projekti raames kõlas esmakordselt pärast mitut sajandit teenimata unarussejätmist enam kui 40 muusikalist teost, mis olid avastatud Venemaa ja Itaalia arhiivides Denis Golubevi poolt. Viimastel aastatel on sellele lisandunud ka Venemaal elanud saksa heliloojate ja Venemaa sakslastest muusikute loomingu uurimine, esitamine ja salvestamine.
Denis Golubev on esinenud mitme kontsertkavaga ka mitmel pool Eestis, viimastest võib nimetada kontserti Jaani kirikus Haapsalus Tšaikovski festivali raames ja Lossimuusika kontserti Kadrioru kunstimuuseumis (2017), Eesti Kontserti kontserdisarja „Helisevad šedöövrid“ (2016) jt.

Sündmuse koduleht: http://www.kadriorumuuseum.ekm.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Lossimuusika - Dmitri Illarionov, Denis Golubev, Kirill Ogorodnikov P 24.9.2017 17:00 Kadrioru kunstimuuseum, Weizenbergi 37 8.00 - 12.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täispilet 12€
Õpilane, tudeng, pensionär, laps (kuni 18a) 8€

Pilet kehtib samal päeval ka näitusepääsmena
Kestus 1h
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Ligipääs ratastooliga olemas

Toimumiskoht
A. Weizenbergi 37 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja