Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SOFIA REI (Argentina)

P 4.2.2018 19:00
Kumu Auditoorium
22.50 - 35.00

4. veebruaril 2018 esineb Tallinnas Kumu Auditooriumis Argentiina laulja ja muusikalooja Sofia Rei.

 

Argentiina laulja ja etno-dzässi looja Sofia Rei on vallutanud dzässiarmastajate südameid New-Yorgis, Londonis, Hispaanias ja mujal.

 

Et anda au ebatavalisele kunstnikule on tarvis ebatavalist kunstiteost. Sellel aastal täitunuks 100 eluaastat Tśiili lauljannal, laululoojal, folkloristil, kodanikuaktivistil, poeedil ja kunstnikul Violetta Parral. Laulja, laulukirjutaja ja produtsent Sofia Rei väljendab oma uue albumiga “El Gavilán“ austust ja vaimustust Violeta Parra loomingu vastu ning interpreteerib muusikat Parrale iseloomuliku kujutlusvõime ja julgusega. Duetis kitarrist Mark Ribotiga, ja ühes loos ka koostöös Violeta Parra lapselapse Angel Parraga, interpreteerib Sofia Rei Violeta Parra muusikat kaasaegses kontekstis. Oma olemuses klassikaline folgilik hääle ja kitarri kooslus, on raamistatud nii elektrooniliste kui ka traditsiooniliste instrumentidega. Lisaks vokaali ja mitmekülgsete helide loomisele, mängib Sofia ka caja vidalerat, käes hoitavat trummi Loode-Argentiinast ja charangot, väikest viie topeltkeelega kitarri Andidest, Lõuna-Ameerikast. Tulemuseks on ruumiline ja peaaegu minimalistlik, vahelduvate korduste ja pedaaliefektidega vokaal, mis valgustab Parra loomingut ootamatutest vaatenurkadest.

 

Mida on ajakirjandus “El Gaviláni“ kohta ütelnud:


“Tantsu meeletus Sofia Rei hääle sügavustes tema “Arriba Quemando el Sol” versioonis [...] Ms. Rei deklamatsioonid koondavad tema uhkuse ja kaebed, samal ajal kui kitarrist Mark Ribot ehitab tema ümber lõõskava, düstoopilise voo. ” - THE NEW YORK TIMES

“Lummavalt eklektiline laulja Sofia Rei uuendab radikaalselt Violeta Parra klassikat

[...] ühe-naise bänd rütmide ja lopsakate meloodiate tervikus” - LUCID CULTURE

“Läbi selle hoolega meisterdatud austusavalduse, suudab Sofia Rei ennast ületada, andes au oma mõjutajatele, pürgides uutele territooriumitele. “El Gavilan” jätkab lisamast sügavusi viimase kümnendi ühte põnevamasse muusikabiograafiasse." - THE MUSIC & MYTH (Rumeenia)

“Ladina-Ameerika folklooripärandit on edasi kantud läbi selliste müütiliste häälekõlade nagu Violeta Parra, Mercedes Sosa and Susana Baca, nimetades siinkohal vaid üksikuid. Nüüd on lisandunud sellesse väärikasse nimekirja uus hääl - Sofia Rei.” - SUN SENTINEL (Florida)

“Rei on suutnud luua ühe originaalseima austusavalduse, mis Violeta Parra sajandaks juubeliks tehtud on” - LA TERCERA (Tśiili)

“21 sajandi folkmuusika” - JAZZ WITH AN ACCENT (Florida)

“Sofia Rei – rändaja ja laululooja, kes omab säravat häält, on talletanud endasse oma kodumaa ja teiste Lõuna-Ameerika maade traditsioonilise muusika ning võluva kõla saavutamiseks lisanud sellele helisid dzässist, elektroonilise muusikast ja maailma häältest.” - “El Pais“ (Hispaania)

 

Üks mitmekülgsemaid ja nõutumaid lauljaid New-Yorgi lavadel.“ – Simon Calle ajakirjas “All About Jazz“

 

See, kuidas argentiina lauljanna Sofia Rei juhib oma bändi, kirg ja puhtus millega ta on sulatanud keerukad Ladina-Ameerika rütmid dzässiga, selgitab, miks teda armastavad kõik New-Yorgi kuulajaskonnad Carnegie Hall`ist mitteformaalsete klubideni.“ – Phil Lutz “New York Times“

 

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
SOFIA REI (Argentina) P 4.2.2018 19:00 Kumu Auditoorium 22.50 - 35.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Kiireimatele pilet 25€! Hinnad tõusevad!
Ostmisel valida esmalt odavam hind, kallim hind ei sisalda lisaväärtusi.

Grupisoodustus 10+ inimest  -10% hinnast

Lastele vanuses kuni 5a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Sissepääs alates 18:30
Kestus 90min
Pildistamine/filmimine pole lubatud

Toimumiskoht
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Trade Hub Productions, Ltd
Dzirnavu iela 60a-24 Riia LV1060 Läti
+37122127226
inesa@tradehub.info