Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

MEZZOGALA

R 17.11.2017 19:00
Tallinna Õpetajate Maja
MEZZOGALA

Mezzokogumik – kaanest kaaneni


Noorte metsosopranite ühendus Metsikud Mezzod ja moedisainer Perit Muuga korraldavad 17. novembril kell 19.00 Tallinna Õpetajate Majas Mezzogala, kus kantakse ette terve G. Schirmeri kirjastuse poolt välja antud ooperiaariate kogumik metsosopranitele. Lauljad kannavad Perit Muuga moeloomingut ning vaheajal toimub moeshow, kus modellide seas astuvad lavale ka lauljad ise.

Mezzogala on klassikalise muusika kontsert, kus laulavad ainult metsosopranid. Selline ettevõtmine leiab aset juba 3. korda. Eelmine Mezzogala toimus 8. veebruaril 2017 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA). Siis astus lavalaudadele 14 metsosopranit. Üllatusesinejatena vürtsitasid üritust EMTA vilistlased ja rahvusooper Estonia solistid Helen Lokuta ja Juuli Lill. Aukülalistena olid kontserdipubliku hulgas ka legendaarsed eesti metsosopranid Urve Tauts, Vaike Kiik ja Leili Tammel.

Seekord on lauljaid kokku 12: Grete Teearu, Karis Trass, Iris Roost, Johanna Maria Juhandi, Getter Unt, Anna Dõtõna, Kadi Jürgens, Merje Uppin, Aule Urb ning Tuuri Dede. Külalistena esinevad kontserdil Maarja Purga (Saksamaa-Eesti) ja Annaliisa Pillak (Soome-Eesti). Klaveril saadavad Piia Paemurru, Irina Oja ja Kaili Eerma. Õhtut juhivad Taavi Hark ja Anne Prommik (Klassikaraadio).

Kui eelmiste kontsertide kavas olid tuntumad metsosopranite ooperiaariad, siis seekord on esinejatel veelgi ambitsioonikam plaan. Ettekandele tuleb terve G. Schirmeri metsosopranite ooperiaariate kogumik. Seepärast ongi kontserdi alapealkirjaks Mezzokogumik – kaanest kaaneni. Kogumikus leidub aariad vanamuusikast kuni tänapäevani. Kõige varasem ja üks tuntumaid aariaid pärineb aastast 1689 – Henry Purcelli ooperist “Dido ja Aeneas” Dido lament “When I Am Laid”. Kõige hilisem ja harvemini esitatavam aaria on aastast 1958, Samuel Barberi ooperist “Vanessa” – Erika aaria “Must the Winter Come so Soon?”

Erandina jäävad kavast välja need aariad, mis on eelnevatel galakontsertidel juba kõlanud.

Glamuuri ja sära lisab üritusele moedisainer Perit Muuga looming.

Metsikute Mezzode ja Perit Muuga koostöö on esmakordne. Ooperidiivad ja ekstravagantsed kosüümid on alati kokku käinud ning Periti julge looming sobib nii moe- kui kontsertlavadele. Osaliselt kannavadki lauljad kontserdil tema loomingut ning kontserdi teine pool algab suurejoonelise ja dramaatilise moeetendusega. Modellidena astuvad üles metsosopranid ise.

Tund enne kontserti ja vaheajal hellitab kuulajate maitsemeeli Anija mõisakohvik Innamorata.

Metsikuid Mezzosid iseloomustab kaks omadust - nende hääleliik ja Eesti päritolu. Ühenduse ellukutsujaks on Aule Urb, kelle eesmärgiks oli noorte ja juba EMTA lõpetanud metsosopranite kokkutoomine ja koos musitseerimine. Esimene Metsikute Mezzode kontsert toimus aastal 2014.

Perit Muuga loomingust õhkub enesekindlust ja müstilist muinasjutulisust - ürgnaiselikud lõiked, efektsed kangad ja konkreetne puhas joon. Suure osa inspiratsiooni ammutab Perit Muuga eesti loodusest. Nii läbivad kollektsioone paljud looma- ja linnumustrid, taime- ning maastikudetailid.

Aule Urb
Metsosopran, kontserdi korraldaja
Tel. 55 639 652
E-post: aule.urb@gmail.com

Maarja Purga - http://maarjapurga.de/
Annaliisa Pillak - http://annaliisapillak.com/
Perit Muuga - http://www.peritmuuga.com/
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
MEZZOGALA R 17.11.2017 19:00 Tallinna Õpetajate Maja
Toimunud
Hinnainfo

Täispilet 10€
Õpilane, tudeng, pensionär 5€
ITIC kaardiga 5€
Toetajapilet 20€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Sissepääs alates 18:00
Kestus 2h
Ühe vaheajaga

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
PARDON OÜ
Kaluri tee 2-19 Viimsi Harjumaa
55 639 652
arno.jyrjens@gmail.com