Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Päevane kontsertkohtumine: Juhan Uppin

N 16.11.2017 13:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
Juhan Uppin on Eesti mitmekülgseim lõõtspillimängija, kelle muusika on ühelt poolt juurtega sügaval traditsioonis ning teiselt poolt hõljub piire kompides moodsas maailmas.

Iseõppijana arendas Juhan Uppin lõõtsamänguga alustades kiiresti välja oma isikupärase ja uudse mängustiili, millest hiljem paljud mängijad eeskuju on võtnud. Uppin valdab ka meisterlikult 20. sajandi suurima lõõtsamehe Karl Kikase mängustiili ning on seda endale iseloomulikult täiustanud ja oma mängustiiliga kokku sulatanud. Juhanit iseloomustabki muusikuna äärmiselt peen stiilitaju ja võime mängides stiilidega varieerida, lisaks sellele ka tehniline täiuslikkus ning hingestatud mäng.

Teine vanameister, kelle mantlipärijaks Uppinit samuti pidada võib, on Järvselja kandi päkarauakandle meister ja mängija Aksel Tähnas. Oma soolokontsertidel tutvustab Uppin meelsasti ka seda erilist ja maailmas ainulaadset kannelt ning näitab, et selle mängustiil ei erine lõõtspillist sugugi palju.

Lisaks soolomängule tegutseb Juhan Uppin hetkel aktiivselt ansamblites Rüüt ja Tuulelõõtsutajad, annab oma pillimängu alaseid oskusi edasi Tartu H. Elleri nimelises muusikakoolis ning on rahvamuusikute eestvedaja laulu- ja tantsupeo protsessis.

Päevane kontsertkohtumine on võimalus kohtuda mõne tuntud inimesega, kes miskitpidi muusikaga seotud on. Koos aidapoolse vestluspartneriga võetaksegi fookusse külalise senine elu ja looming. Ja et kohtumine ainult jutuveeretamisega ei piirduks, võtab külaline ka musitseerimise enda peale. Tavaliselt koos kaasa võetud hea sõbra, kaasteelise või kolleegiga.

Tule kontserdile ja saa -10% kohvikumenüüst! Soodustus kehtib Viljandi pärimusmuusika aidas toimuva kontserdi päeval vastava kontserdipileti esitamisel kohvikus.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Päevane kontsertkohtumine: Juhan Uppin N 16.11.2017 13:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi
Toimunud
Hinnainfo

Pilet: 4.50 EUR

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee