Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Paul Taylor & Keiko Matsui / Nawlins Jazz Festival / Нуоланс Джаз фестиваль

R 6.4.2018 19:00
Nordea Kontserdimaja, Tallinn
Paul Taylor ja Keiko Matsui – vanad sõbrad kohtuvad taas!

Üks õhtu, kaks suurepärast show´d – teie ees on kaks maailmakuulsat smooth jazz artisti!

Paul Taylor on Ameerikast pärist smooth jazz artist, kes on avaldanud üksteist albumit peale oma debüüti aastal 1995 albumiga On the Horn.

Koostöös urban jazzi ja R&B tipp produtsentidega on Taylor loonud endale omase, laheda, sügavalt hingestatud ja rütmilise trip-hop mõjutustega soundi. Kuigi Taylor on pärit Denverist, on ta suurema osa oma elust veetnud Las Vegases, mille lähedus Los Angelesega on andnud talle rohkelt võimalusi koostööd teha niivõrd paljude tipp-produtsentide ja artistidega.

Üheks nendest artistidest ja produtsentidest said ka populaarne pianist Keiko Matsui ning tema abikaasa/produtsent Kazu Matsui, kellele jäi silma Taylor’i karismaatiline esitusviis ning kes peagi pakkusid talle kohta oma bändis. Paul Taylor salvestas ja tuuritas Matsuidega 2 aastat (tehes kaasa ka plaatidel Sapphire ja Dream Walk) ning lõpuks sai Kazu Matsuist ka kaasprodutsent Taylori esimesel albumil On the Horn, millelt sündis nr 1 raadiohitt “Till We Meet Again.”

Taylor’i mix funkist ja sensuaalsusest oli kui värske tuuleõhk üha kasvavale urban jazzi publikule ning peagi sai temast selle žanri üks kuulsamaid artiste, kes enamasti astus üles küll sooloartistina, kuid võttis aastal 2000 vastu ka kutse tuuritada erikülalisena bändiga The Rippingtons. Sellel samal aastal andis ta välja ka oma albumi Undercover.

Üle kümne albumi ja veelgi rohkem hitte, üle tuhande karismaatilise kontserdi maailma eri paigus, peale kõiki nende aastatega seatud uusi standardeid kaasaegses ja urban jazzis, on Paul Taylori “antenn” endiselt püsti, et püüda kinni iga võnge ja heli, mis on värske, uus ja mõnusalt nurgeline. Nüüd, oma viimase albumiga Countdown, on ta sisenenud järgmisesse etappi oma karjääris ning põnevil kõige ees, mis tulemas on!

Paul Taylor – Countdown

https://www.youtube.com/watch?v=PNUk4aHB7n0

Keiko Matsui on Jaapanist pärit pianist ja helilooja, kes on spetsialiseerunud smooth jazzi, jazz fusioni ja new-age muusikale. Tema karjäär keerleb juba oma neljandat dekaadi, mille jooksul on ta välja andnud 20 albumit. Matsui muusika on võimas ja introspektiivne, sulandades endas mõlemat – nii lääne- kui idamaade muusikalisi mõjutusi. Ta näeb muusikat kui suurt kingitust tuleviku lastele hingedelt meie minevikust ning usub, et muusikal on võime tuua inimesi kokku ning seeläbi nende elu muuta.

Keiko sündis Tokyos, Jaapanis. Tema ema, Emiko, viis ta tema esimesse klaveritundi juunikuus, mis järgnes tema viiendale sünnipäevale. Jaapani traditsioonis usutakse, et laps, kellele tutvustatakse sellisel ajal mõnda ala, jätkab neid õpinguid veel pikalt. Keiko puhul pidas uskumus paika ning ta jätkas klaveriõpinguid terve koolitee vältel.

19-aastasena saadeti andekas Keiko Ameerikasse albumit salvestama ning ta tegi oma debüüdi seal 1987. aastal albumiga A Drop of Water. Sellele järgnes Under Northern Lights (1989), No Borders (1990), Night Waltz (1991), Cherry Blossom (1992), Doll (1994), Sapphire (1995) and Dream Walk (1996), mis jäid Billboard’i kaasaegse jazzi edetabelitesse rohkem kui 15 kuuks ning kinnistasid tema mainet kui väga tõsiseltvõetavat jõudu muusikamaastikul.

1998. aastal nägi ilmavalgust tema album Full Moon and the Shrine ja ta sai muuhulgas ka auhinnatud kui “Parim Naisartist”, sama auhinnaga pärjati ta ka aastal 2001.

Keiko Matsui album Deep Blue (2001) troonis Billboardi kaasaegse jazzi tabeleid kolmel järjestikusel nädalal, ta on esimene Jaapanist pärit artist, kellel see on õnnestunud.

Detsembris 2009 paluti tal kokku panna jõuluprogramm Tokyo Blue Note klubi jaoks, mis saavutas tohutu edu ning novembris 2010 tegi ta oma kauaoodatud debüüdi Blue Note klubis, New Yorkis, mis oli loomulikult väljamüüdud!

2013. aastal üllitas Keiko albumi nimega Soul Quest, samal aastal oli ta palutud ka külalisena Istanbulis toimuvale Ülemaailmsele Jazzi Päevale, kõrvuti selliste mõjuvõimsate artistidega nagu Herbie Hancock, Branford Marsalis ja Terence Blanchard. Oma viimase albumiga Journey to the Heart (2016), märgistab Keiko Matsui oma kohta kui üks dünaamilisemaid ja tähtsamaid hääli instrumentaalmuusikas ning kinnitab, et tema teekond jätkub.

Keiko Matsui – Journey to the Heart

https://www.youtube.com/watch?v=csg-7f539CI&list=PLsdLvUIkrPLIeB1u0oS5znBe04BOXBn8E

Rohkem infot:
www.nawlinsjazztallinn.com
https://www.facebook.com/Nawlinsjazz/
http://paultaylorsax.com
http://www.keikomatsui.com
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Paul Taylor & Keiko Matsui / Nawlins Jazz Festival / Нуоланс Джаз фестиваль R 6.4.2018 19:00 Nordea Kontserdimaja, Tallinn 80.50
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
22:30 Orienteeruv lõpp

Vanusepiirang puudub
Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, sh. ka sülelapsel
Kodulehel toodud täishinnad
Hilinejaid saali ei lubata!
Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
Ratastoolis külastaja / vaegnägija piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Nordea Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.50€/ pilet.

Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Nawlins Jazz OÜ
Tanuma 43a Tallinn 13521 Harjumaa
56857474
steve@nawlinsjazztallinn.com