Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

011402 / Käimata rajad

R 17.11.2017 19:00
Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Mali on noor tütarlaps, kes armub oma sõbranna venda Siasse. Mõistagi tuleb suhe välja ja kuna Mali perekond on väga kinni traditsioonides, on suhet võimalik jätkata vaid abielludes. Abielu aga toob Sias välja seni tundmata iseloomujooned. Mali satub pahaaimamatult väga ohtlikku olukorda, mille juured peituvad taas vanades traditsioonilistes mehe ja naise suhetes, kus armukadedus ei jäta ruumi usaldusele ja vägivalda naise suhtes peetakse normaalseks.

Esmapilgul tundub taoline süžee juba palju kordi nähtuna, meeliköitvaks teevad selle filmi aga väga hästi tabatud naiste karakterid. Filigraanselt täpselt ja kindlakäeliselt on välja joonistatud kogukonna ning meeste ja naiste omavahelised suhted. Tegemist on väga hea ja värvika suhtedraamaga, mis thriller’i elementidega vürtsitatuna annab suurepärase ülevaate moodsatest inimsuhetest tänapäeva Iraani linnakeskkonnas, naiste üha enam pead tõstvast võitlusest õiguse eest olla käsitletud mitte objekti, vaid subjektina. Juba filmi pealkiri on tähenduslik, viidates otseses ja kaudses mõttes nendele radadele, mis jäävad paljudel naistel käimata, eludele, mis jäävad elamata.

Tahmineh Milani on tuntud ennekõike loojana, kes on pea kõigis oma filmides rääkinud naiste õigustest Iraanis. Aga kas see kõik puudutab ainult Iraani naisi? Eesti naised alles hakkavad hoomama, mida tähendab koduvägivald, ahistamine tänaval või tööl… Vaatame hämmingus üksteisele otsa ja mõtleme, kus on selle kõige juured.

Film ei ei näita kellegi peale näpuga ja jätab igaühele ruumi mõtlemiseks, järelduste ja paralleelide tõmbamiseks. See on suur voorus.

Tiina Lokk

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/324777

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
011402 / Käimata rajad R 17.11.2017 19:00 Kino Artis, Saal 2, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo


EELISMÜÜK PARTNERITELE 09.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 10.11.2017


NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:
Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Solaris kino, Coca-Cola Plaza, Kosmos IMAX)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Elisa kliendile pilet 6.40 €.
Vastava koodi sisestamisel veebipoes.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa