Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

011501 / Stalini surm

R 17.11.2017 19:30
Kino Kosmos IMAX, IMAX saal

Armando Iannucci, see Šotimaal Glasgow’s sündinud itaalia nimega ja viimastel aastatel suure lombi taga Ameerikas oma karjääri suurimat edu nautiv mees on satiirižanri kroonimata kuningas, kelle eest pole pääsenud ei Suurbritannia ega ka Ameerika Ühendriikide poliitiline maastik. Esimest näitas ta vaatajale seriaalis „The Thick of It“, teist aga menusarjas „Veep“ ja mõlemad ühendas ta tõeliselt maitsvaks ühepajatoiduks filmis „In the Loop“ („Telgitagustes“). Nüüd on see mees vaatluse alla võtnud Emakese Venemaa ja selle kunagise suure juhi Jossif Vissarionovitš Stalini ning näitab kõigile, et tema teravus pole kuhugi kadunud, vaid pigem veelgi teravamaks läinud.

Iannucci suunab filmikaamera sündmustele, mis eelnevad ja järgnevad vahetult Stalini siit ilmast lahkumisele. Meie silme ees avaneb absurditeater ja võimuvõitlus, mida tuleb oma silmaga näha, et seda uskuma jääda.

On aasta 1953. Stalin on pealtnäha hea tervise juures ja tema pea katkematu terror oma riigi kodaniku suhtes ei rauge, Siberisse suunduvad rongid on rahvast pungil ja paha­endeliste majade pahaendelistes keldrites kajavad hirmutavalt sageli revolvri­lasud. See idüll lõpeb aga järsult ühel hommikul, kui Stalini lähikondlased leiavad Isakese põrandalt „omaenda ebaväärikuse loigus“. Aga tema lähikonnal, kuhu teiste seas kuuluvad seltsimehed Malenkov, Hruštšov, Molotov, Beria, Žukov ja teised (unustada ei tohi ka Stalini joodikust poega Vassilit ja kalestunud tütart Svetlanat), ei ole põhjalikumaks leinamiseks aega. On vaja asuda otsustavalt tegutsema, et tagada endale hea ja turvaline äraolemine võimalikult kõrgel positsioonil ka uue võimu ajal, võib-olla isegi selle absoluutses tipus. Aga peaasi, et maine teekond enne seda ootamatult ei katke…

Eestis pole ilmselt olemas perekonda, kelle saatust Stalin ja Nõukogude võim mingil moel poleks puudutanud. Mine tea, äkki pakub Iannucci nägemus toonastest sündmustest siinsele vaatajale mingi omalaadse katarsise. Puhtale filmifännile on selle katarsise saabumine suhteliselt tõenäoline.

Timo Diener

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/323408

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
011501 / Stalini surm R 17.11.2017 19:30 Kino Kosmos IMAX, IMAX saal
Toimunud
Hinnainfo

EELISMÜÜK PARTNERITELE 09.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 10.11.2017

NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:

Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Solaris kino, Coca-Cola Plaza, Kosmos IMAX)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Elisa ja Starman kliendile pilet 6.40 € vastava koodi sisestamisel veebipoes.

Juhime tähelepanu sellele, et Kosmos IMAX kino IMAX saali kahes esimeses reas võib filmide vaatamine olla ekraani suuruse tõttu ebamugav.

Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa