Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

011502 / Laskem laipadel päevitada

R 17.11.2017 22:00
Kino Kosmos IMAX, IMAX saal
Hélène Cattet ja Bruno Forzani on Belgia režissöörid, kelle eelmine film „Sinu kehapisarate veider värv“ (2013) oli ka PÖFFil üks kõmulisemaid ja menukamaid. Kui toona katsetas filmitegijatest abielupaar giallo žanriga, siis seekord on võetud eeskujuks 1970ndate esimese poole krimifilmid, kuhu on segatud spageti-vesternitest tuttavaid stiilivõtteid. Teisiti öeldes on Cattet/Forzani teinud filmi, mille vormi peale võib kade olla ka Quentin Tarantino, samas puudub siin tegelaste psühholoogiline usutavus, mis on Tarantinol üks olulisemaid komponente. Sellele vaatamata on „Laskem laipadel päevitada“ filmidisaini paraad ja tegijate meisterlikkuse visiitkaart.

Lihtne lugu on rüütatud filmikeelde, mis on tuttav kunagistest B-kategooria linatöödest ja juurdunud moodsas reklaamimaailmas. Kiire tempoga haakuv hakitud montaaž, oota­matud kaameranurgad ja plaanivahetus ning mäng valguse ja värvidega annavad ette paleti võtetest, millega vaataja tähelepanu köita ja hoida. Jean-Pierre Bastid’ ja Jean-Patrik Manchette’i samanimelise krimka järgi 16 mm lindile üles võetud film räägib ühest untsuläinud kullaröövist, tegevustik paigutub ühte päeva kusagil Lõuna-Prantsusmaa mägedes. Võtmelised sündmused on lahendatud läbi tiheda ajalise paralleelmontaaži, kus üht episoodi antakse edasi läbi erinevate vaatenurkade. Režissööriduo lisab sellele tuntud, kuid vähekasutatud võttele tiheda montaaži, justkui väärtustades seda metafoorsete tähendusvarjunditega.

Ehkki Cattet’/Forzani uus film ei pruugi muuta vaatajat ega maailma, võib ta muuta ettekujutust sellest, milline on moodne Belgia kino selle apetiitseimas variandis.

Tõnu Karjatse

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/320587

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
011502 / Laskem laipadel päevitada R 17.11.2017 22:00 Kino Kosmos IMAX, IMAX saal
Toimunud
Hinnainfo

EELISMÜÜK PARTNERITELE 09.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 10.11.2017

NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:

Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Solaris kino, Coca-Cola Plaza, Kosmos IMAX)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Elisa ja Starman kliendile pilet 6.40 € vastava koodi sisestamisel veebipoes.

Juhime tähelepanu sellele, et Kosmos IMAX kino IMAX saali kahes esimeses reas võib filmide vaatamine olla ekraani suuruse tõttu ebamugav.

Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa