Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

011702 / Wajib

R 17.11.2017 19:15
Kino Sõprus, Tallinn

Sibulana kihiline film viib meid jõuluaegsesse Naatsaretti, kus üks araabia kristlastest pere valmistub pulmadeks. Shadi, Itaalisse emigreerunud kolmekümnendates arhitekt, on tulnud tagasi sünnimaale, et aidata õe pulmi korraldada. Kombekohaselt alustab ta kogukonnaliikmetele isiklike pulmakutsete laialiviimist koos oma vananeva isa, kooli­õpetaja Abu Shadiga. Algab mitmepäevane, peaegu et dokumentalistlikult üles võetud ringsõit Naatsareti nurgatagustes. Nii rullub meie ees lahti teenimatult vähe maailma tähelepanu saanud palestiina kristlaste kogukond koos oma traditsioonide ja tabudega pirtsakas ja peljatud Iisraelis ning avanevad ka lahendamata pereprobleemid mine­vikust.

Euroopastunud Shadi on idealistlik välispalestiinlane, kes elab Roomas vabaabielu ja toetab PLO-d. Ta tüdineb kutsete laialikandmisest, tajudes, et isa promob teda lootusrikkalt igal võimalikul juhul kui abiellumisealist lotovõitu, kes plaanib koju naasta. Kangekaelselt keeldub ta mõistmast isa kompromissivalmidust, koostööd juutidega ning tolle traditsionaalsust. Talle on kohalik elu vastuvõetamatu. Isa aga näeb poega mehena, kes võõrsil elades eluvõõraid ideaale taga ajab ja kallitest väärtustest lahti ütleb.

Wajib (e. k. kohustus) on filmi keskne sümbol: vana mees täidab oma kohustust alalhoidlikult, ellujäämisstrateegia osana, teine, distantseerunud Lähis-Ida reaalsusest, ütleks pealtnäha kasutust kohustusest hoobilt lahti ja nõuaks kompromissitult oma õigusi.

Peaosi mängivad Mohammad ja Saleh Bakri on päriselus samuti isa ja poeg. Nad on oma näitlejatöös ülimalt loomulikud ja nende dialoogid mõjuvad väga eluliselt. ­Lähisidalikud andestamised, tülliminekud, mineviku valu ja tuleviku lootused, eelkõige aga põlvkondade vaheliste suhete analüüs ühe omapärase kultuuri valguses on niivõrd inim­lik ja liigutav, et on ükskõik millisele vaatajale mõistetav.
Palestiina on esitanud linateose parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.

Hille Hanso 

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/322458

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
011702 / Wajib R 17.11.2017 19:15 Kino Sõprus, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo


EELISMÜÜK PARTNERITELE 09.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 10.11.2017


NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:
Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Solaris kino, Coca-Cola Plaza, Kosmos IMAX)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Elisa kliendile pilet 6.40 €.
Vastava koodi sisestamisel veebipoes.

Toimumiskoht
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa