Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

021103 / Metsikud roosid

L 18.11.2017 18:45
Apollo Kino Solaris, Saal 4

„Metsikud roosid“ viib vaataja nukrasse Poola väikekülla. Filmi keskmes on Ewa (Marta Nieradkiewicz), kelle abikaasa (Michal Zurawski) teenib pere parema elujärje nimel leiba Norras. Mõistagi on olukord komplitseeritud kummagi osapoole jaoks, ent film vaatleb situatsiooni pigem Ewa mätta otsast. Kiht-kihi haaval uuritakse noore, kahte last kantseldama jäänud naise allasurutud soove, meeleheidet ja murdumise hetki.

Kujundlikult öeldes ongi filmis kaks rinnet. Ühel pool on Ewa oma soovide, unistuste, kahetsusega. Teisel pool külakogukonna ootused noorele naisele. Harjumuspäraselt on kogukonnast olnud abi ja lohutust, ent paraku vaid nendele, kelle olemus on piisavalt paindlik ja vormitav. Ewal on raske sobitada end kapseldunud külas kehtivatele normidele vastavaks. Sümboolselt näitab naise distantseerumist Ewa ja Andrzej maja, mis kõrgub tondilossina keset tühermaad.

„Metsikud roosid“ on kurvameelne sissevaade perekonna ellu, kus tunded on pideva eemalviibimise tõttu lahtunud. Toimuva muudab kõnekaks olukorra realistlikkus. Ewa ja Andrzej on näide tänapäeva perekonnast, kus üks pooltest majanduslikel põhjustel välismaal töötab. Majanduslikult tasub taoline elukorraldus kindlasti ära, ent kuidas mõjub see suhtele? Eesti vaatajatel on siin kindlasti äratundmist, on ju pendeldamine harilik nähtus ka liinil Eesti-Soome. Ehkki Poolas on teine sotsiaalne keskkond, teised normid ja ärgem unustagem, et vahemaa Soome ja Eesti vahel on praktiliselt olematu. „Metsikud roosid“ ei ole kirgedest puretud, taldrikuloopimise-laadi draama. Pigem on draama antud juhul seesmine, varjul hoitud tunne, mida esitatakse hingeliste tundmuste avamisel. See omakorda paneb filmi tasaselt, ent pingeliselt voolama.

Aurelia Aasa

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/323786

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
021103 / Metsikud roosid L 18.11.2017 18:45 Apollo Kino Solaris, Saal 4
Toimunud
Hinnainfo


EELISMÜÜK PARTNERITELE 09.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 10.11.2017


NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:
Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Solaris kino, Coca-Cola Plaza, Kosmos IMAX)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Elisa kliendile pilet 6.40 €.
Vastava koodi sisestamisel veebipoes.

Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa