Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

011901 / 78/52

R 17.11.2017 17:15
Cinamon V, Tartu
Alfred Hitchcocki 1960. aastal esilinastunud „Psühho“ on muidugi juba ammu midagi enamat kui lihtsalt üks film ja sestap pole ka mingi ime, et see enam kui 55 aastat tagasi valminud linateos ikka veel rohkelt tõlgendamisvõimalusi pakub.
Võib vist julgelt öelda, et pärast „Psühho“ ekraaniletulekut polnud enam miski endine. Maestro Hitchcockil kulus kõigest kolm minutit, et muuta igaveseks thriller’i mängureegleid, raputades alustaladeni kinopubliku turvatunnet ja naiivset usaldust selle žanri varasemate autorite vastu. Janet Leigh’ poolt mängitud Marion Crane’i legendaarne dušisstseen oli algselt mõeldud Hitchcocki pahatahtliku naljana, kuid kõigile ootamatult (kas ka Hitchcockile endale?) mõjus see tolleaegsele publikule jääkülma dušina, pannes kihama kommertskinos tüünena püsinud veepinna. Kuigi kõik järeltulevad põlved tõlgendavad stseeni teatavalt distansilt, äratab see endiselt vaimustust.
PÖFFil varemgi oma dokumentaalfilme esitlenud Alexandre O. Philippe („Dokfilm surnutest“) vaatleb „Psühho“ dušistseeni nohikliku dokumentaalessee formaadis. Režissöör teeb seda ääretult sütitatuna ning vaatleb kurikuulsat stseeni mitmest eri perspektiivist, alates taustalugudest ekraani taga ja filmitegijate mälestustest, lõpetades süvauuringute ja akadeemiliste analüüsidega. Kõik 52 võtet (number 78 tähistab stseeni valmimiseks vajaläinud võttenurkade arvu), mis kulusid dušistseeni tegemiseks, räägivad oma isikupärase loo, kuid eri seisukohtade kollaažis läbi filmiajaloo korüfeede arutluste.
Teiste hulgas saavad filmis sõna Peter Bogdanovich, Guillermo del Toro, Karyn Kusama, aga ka Bret Easton Ellis, Elijah Wood jpt.

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/322134

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
011901 / 78/52 R 17.11.2017 17:15 Cinamon V, Tartu
Toimunud
Hinnainfo


EELISMÜÜK PARTNERITELE 01.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 02.11.2017

NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:
Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Cinamon)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa