Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

011902 / Halastushukkaja

R 17.11.2017 19:15
Cinamon V, Tartu

Iseõppinud filmitegija Teemu Nikki kolmas täispikk mängufilm „Halastushukkaja“ on must komöödia inimlikkusest ja tasakaalust maailmas.

Filmi peategelaseks on 50. eluaastates motomehhaanik Veijo (ka mitmes Aki Kaurismäki filmis mänginud Matti Onnismaa), kelle kõrvalametiks on lemmikloomade magamapanek. Veijol on omad põhimõtted, miks ta seda ametit peab, ning nagu filmis näha võib, on selles halastustapjas isegi rohkem halastust ja empaatiavõimet kui nii mõneski „loomaarmastajas“.

Veijo kivise ilme taga on soe süda ja ta puuriv pilk suudab läbi näha tema juurde tulevate „patsientide“ saladused ehk siis tegelikud põhjused, miks nad oma loomi sinna toovad. Veijol on oma kindel moraal, millest ta lähtub, kuid „Halastushukkaja“ pole siiski moraliseeriv film. Pigem on tegemist terava satiiriga tänapäeva heaoluühiskonna pihta, kus lemmikloomi võetakse mingite isiklike puudujääkide või tegematajätmiste kompenseerimiseks, varjates selle taha isekust ja hoolimatust. Nikki põimib siia sisse ka aktuaalseid teemasid nagu üksindus, vananev rahvastik ja võõrahirm.

Stiililt on „Halastushukkaja“ põhjamaiselt karge ja süžeekäikudelt ettearvamatu. Filmi maailm pole aga siinjuures midagi rõõmustavat, see on rikutud saatuste tasakaalutu kulgemine, omamoodi düstoopne hinnang meie aja inimesele. Nikki oskab siia lisada aga parasjagu huumorit, et vaatajat mitte ära lämmatada, tuues sellega välja ka linatöö meelelahutusliku potentsiaali.

Tõnu Karjatse

Sündmuse koduleht: https://poff.ee/est/filmid/313834

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
011902 / Halastushukkaja R 17.11.2017 19:15 Cinamon V, Tartu
Toimunud
Hinnainfo


EELISMÜÜK PARTNERITELE 01.11.2017
AVALIKU PILETIMÜÜGI ALGUS 02.11.2017

NB! PÖFFi KINKEPILETIT EI SAA KASUTADA PAARISTOOLIDE LUNASTAMISEKS

Piletite hinnad:
Tavapilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €*
Paaristooli koht 9 € / sooduspilet 7.50 €* NB! Saab osta ka üksikult (Cinamon)

*Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele, õpilastele, õpetajale, tudengitele ja pensionäridele  vastava dokumendi esitamisel (nõutav kohapeal).

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, k.a. sülelapsel.

PÖFFi sooduspakett 5+ (ehk grupisoodustus) – ostes korraga välja 5 või enam piletit põhiprogrammile on iga täispileti hinnaks 6.00 €. NB! Grupisoodustuse saamiseks tuleb enne piletite ostukorvi lisamist valida piletitüübiks „Grupisoodustus“.

Kiirusta, sest soodsate piletite koguarv on piiratud!

Tallink Club One klientidele vastava sooduskoodi sisestamisel internetipoes või kliendikaardi esitamisel müügipunktis kuni 4 täispiletit hinnaga 6.50 €!

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ
Telliskivi 60A Tallinn 10412 Harjumaa