Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

RAUNO ZUBKO Binaural vision ESIETENDUS

L 6.5.2017 19:30 - P 7.5.2017 19:30
8.00 - 12.00
“Binaural vision” on multimeedialavastus, milles on võrdsel kohal neli meediumit - liikumine, video, heli ja ruum. See on lavastuslik eksperiment, tekitada lavalolija ning publiku jaoks ulmeline alternatiivreaalsus. Teades, et tavapärase kiire elutempo keskel on paljudel inimestel fookus käesolevatel kohustustel või muudel isiklikel, mineviku-, oleviku- ja tulevikuteemadel, oma mõtetel ning lahendusid vajavatel probleemidel, soovime luua publiku jaoks maailma, kus lasta neil meel täielikult vabaks ning rännata ennastunustavalt, lasta end minna kaasa hüpnoosiga ning jõuda transiseisundisse. Kõigi meediumite – liikumine, video, heli, ruum – sümbioosis loome hüpnootilise vaatemängu, mis tekitaks illusiooni reaaluses kahtlemises.

Liikumine - Rauno Zubko
Rauno Zubko on tantsuõpetaja ning vabakutseline koreograaf, lavastaja.
Oma töös hoiab ta end pidevas arengus läbi katsetuste ja praktika, tekitades endale uusi väljakutseid. Loomingus soovib ta publikule jätta võimalikult suure vabaduse tõlgendamiseks. Tema jaoks on oluline köitev visuaalne ning kompositsiooniline tervik. Liikumises peab kõige olulisemaks kehateadlikust ning kohalolu ruumis ja hetkes.

Video ja visuaalid - Mikk-Mait Kivi
Mikk-Mait Kivi on multimeediakunstnik, kes on loonud aastate jooksul teoseid erinevates valdkondades alates graafilisest disainist ja fotograafiast kuni suuremate installatsioonide ja üritusteni välja. Talle meeldib alati leida uusi lähenemisi ja võimalusi, kuidas astuda samm edasi sellest, mida on eelnevalt teinud. Peamine põhimõte selle juures on, et iga järgmine projekt peaks olema parem, huvitavam ja teistsugusem, kui eelmine. Praegu on tema jaoks oluline luua tehnoloogiliste lahenduste ja inimeste vahel võimalikult vahetu ja otsene suhe, läbi mille saab võimendada ruumi reaalsust  reaalajas otsuseid tehes.

Heli - Kristjan Kiik
Kristjan Kiik on vabakutseline helikunstnik. Oma muusikaga soovib ta võimalikult väheseid vahendeid kasutades publiku kuulmismeelte täit tähelepanu köita.

Ruum - Kaia Tungal
Kaia Tungal on vabakutseline stsenograaf. Soovides hallata erinevaid meediume ning erialaselt paindlikuks jääda, on ta jaganud oma aja filmi ja teatri vahel, püüdes erialast mitmekülgsemat kogemust saada. Oma loomingus eelistab ta kasutada enamasti minimalistlikku stiili, kuid lähtub eelkõige käesolevast teosest, sellega seotud inimestest, keskkonnast ning eelkõige sõnumist. Loomingu puhul ongi kõige tähtsam sõnum, mida loodud visuaal peab toetama. Oluline on see, mis saab teosest siis, kui autor on teosest lahkunud ja tekib loodu kokkupuude vaatajaga.

Koreograaf, lavastaja, etendaja: Rauno Zubko
Video, visuaalid: Mikk-Mait Kivi
Helikujundus: Kristjan Kiik
Kunstnik: Kaia Tungal
Lavastuslik abi: Laura Kvelstein
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Teater Von Krahl, Eesti Kultuurkapital, Hiiumaa TantsuFestival
Tänud: Sandra Veermets, Ando Naulainen
Kestus: 90’
NB! Lavastust on võimalik toetada Hooandjas - www.hooandja.ee
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused