Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Sasha Mäkilä meistrikursuste LÕPPKONTSERT

R 14.7.2017 20:00
Pärnu Kontserdimaja
7.00 - 10.00
Kavas:
G. Rossini „Sevilla habemeajaja” avamäng
R. Schumann Viiulikontsert d-moll, WoO 23
L. van Beethoven Sümfoonia nr 1 C-duur, op. 21

Dirigeerivad kursuslased
Pärnu Linnaorkester
Solist Lila Watanabe (Jaapan/USA)

Juulis toimub Pärnus Rahvusvaheline Sasha Mäkilä Meistriklass, kus noori dirigente juhendab maestro Sasha Mäkilä. Publikule mõeldud kontsert toimub 14. juulil algusega 20.00 Pärnu kontserdimajas.

Soome dirigent Sasha Mäkilä on tuntud kui üks prominentsemaid noori dirigente nii ooperi- kui sümfoonilise muusika vallas. Aastast 2012 on ta Mikkeli orkestri St. Michel Strings kunstiline juht.

Enne tööleasumist Mikkelis oli ta kaks aastat Clevelandi Sümfooniaorkestri juures Franz Welzer-Möst’i assistent ning veel varasemalt kolm aastat Kurt Masuri assistent Orchestre National de France juures. Lühikese ajaga on Sasha Mäkilä teinud endale nime mitmekülgse muusikuna, kelle repertuaar ulatub barokist kaasajani.

Mäkilä on külalisena juhatanud paljusid orkestreid Soomes, Venemaal, Ühendkuningriigis, paljudes teistes Euroopa riikides, Lõuna-Aafrikas, Aasias ja Ameerikas. Ooperitest on ta dirigeerinud järgnevaid maailmaesiettekandeid – Free Will (2012, Savonlinna Ooperifestival), Lovers of Mankind (2009, Musica Nova Helsinki) ning Philip Glassi kammerooperite Soome esiettekandeid In the Penal Colony (2006, Ooppera Skaala) ja Les Enfants Terribles (2005, Ooppera Skaala).

Alustanud muusikuteed tšellistina õppis Sasha Mäkilä hiljem dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias ja Peterburi Konservatooriumis. 2012. aastal andis Helsingi Ülikool talle Paciuse preemia.

Kümme osalejat töötavad meistrikursustel seitse päeva maestro Sasha Mäkilä käe all ja Pärnu Linnaorkestri saatel. Kursus koosneb osalejatele viiest proovist ja publikule mõeldud lõppkontserdist Pärnu kontserdimajas. Viiulisolistina astub üles Jaapanis sündinud ning peamiselt USAs Chicagos tegutsev Lila Watanabe.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Sasha Mäkilä meistrikursuste LÕPPKONTSERT R 14.7.2017 20:00 Pärnu Kontserdimaja 7.00 - 10.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Täispilet 10.-
Sooduspilet 7.- (õpilane, üliõpilane, pensionär)

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Pärnu Kontserdimaja
Pärnu Kontserdimaja
Aida 4 Pärnu 80011 Pärnumaa
4455808
virve.hallik@concert.ee