Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Boris Eifmani balletid

L 18.2.2017 19:00 - P 19.2.2017 21:30
19.50 - 59.00
„Balletimaailm, mis on peakoreograafi otsinguil, ei pea edasi otsima. Ta on leitud ja see on Boris Eifman.“
Anna Kisselgoff, „The New York Times“


Boris Eifman – Venemaa rahvusartist, Venemaa Riikliku preemia ning „Kuldse Maski“ ja „Kuldse Sofiidi“ preemiate laureaat, „Isamaa teenete eest“ IV, III ja II järgu ordeni kavaler, Sankt-Peterburgi riikliku akadeemilise balletiteatri kunstiline juht. Oma teatri, oma stiili, oma balletimaailma looja, keda nimetatakse „üheks maailma juhtivatest koreograafidest“ ja „hiilgavaks teatraalseks võluriks“.

Eifman sobitab geniaalselt kokku balletimaailma avangardseid saavutusi akadeemilise balleti klassikalise kooliga, millel ta sirgus ise. Tema artistidel, kellel oli puhtalt akadeemiline ettevalmistus, tuli omandada uus plastiline leksikon. See on sootuks erinev koreograafia, mille alus sündis koos Eifmani poolt loodud teatriga.

Sisenemine tundmatusse nii koreograafia kui ka ideede sfääris on, ilmselt, Eifmani kõige tugevam tunnusjoon. Kui ta pöördub ilukirjanduslike teoste poole, mis on tuntud isegi mittenõudlikule vaatajale, või Moliere’i, Tschaikovsky või Rodääni lugude juurde, siis tundub, et ei ole oodata midagi uut. Kuid romaanide kanoonilises süžees näeb Eifman tähelepanuta jäenud detaile, leiab selle, mis on võimeline üllatama ning aimab mõtte, mis oli enne arusaamatu, esitades vaatajale täiesti uue tuntud teose tõlgenduse.

Eifmani pöördumine geeniuste saatuse poole, kirjanduslike teoste ja tuntud ajalooliste isiksuste eluloode tõlkimine balleti keelde on sukeldumine füüsisesse läbi psüühika, hinge läbi keha, mõttesse läbi sõna. Tema omapärane leksikon ja kontseptuaalne autori tõlgendus – see on läbimurre sinna piiritagusesse piirkonda, kus kehastub sisemaailma lõpmatus.

Boris Eifmani teatri külalisesinemise korraldajaks Eestis on Eesti Balletiagentuur.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused