Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Joobnud

E 12.6.2017 19:00
Black Box Studio, Rohuneeme 1/7, Viimsi
15.00 - 30.00


Ivan Võrõpajev "Joobnud"

Dramaturg, näitleja ja lavastaja, Moskva teatri „Praktika“ kunstiline juht Ivan Võrõpajev (1974) on vaieldamatult üks huvitavamaid ja maailma lavadel enim mängitumaid vene kaaaegseid autoreid.

„Joobnud“ („Пьяные“) on kirjutatud vene kirjanduse parimaid traditsioone jätkates (nt. gogollik “naer läbi pisarate“). Autoril on õnnestunud ehmatava selgusega, samas valusa kaasatundmise ja vabastava huumoriga väljendada tänase päeva inimeste hingeseisundeid - allakäiku ja vaimseid püüdlusi. Tegelasteks on „meie aja kangelased“: pankurid ja nende abikaasad, filmimaailma ja PR- inimesed, reklaamiagentuuri töötajad, modell, prostituut jt. Kõik „Joobnute“ tegelased on kogu näidendi tegevustiku vältel alkoholijoobe seisundis. Kusjuures tegemist ei ole alkohoolikutega. Autor kasutab joobnud seisundit kui võimalust rääkida neist olulisist asjust, millest kaine peaga enam rääkida võimalik pole, kuid millest rääkimata pole ka võimalik olla... Näiliselt absurdihõngulisi vestlusi pidades arutlevad tegelased eksistentsiaalsetel ja kunstilistel, religioossetel ja „mädaneva“ Lääne liberalismi teemadel, püüavad vabaneda süümepiinadest ja avaldavad ootamatult armastust... 

Näidendi ja selle leksika kohta ütleb Võrõpajev ühes intervjuus: „Ma pole mingi huligaan, kes laval ropendab selleks, et kõiki solvata. Kui ma otsustasin mittenormatiivse leksika näidendisse sisse tuua, on mul selleks tõenäoliselt mõjuv põhjus. 

„Joobnud“ on (autori ütluse kohaselt) üks viimase 50 aasta kõige religioossemaid ja vaimsemaid näidendeid. Etendus valmib Theatrumi 20. sünnipäeva eel. Lisaks Theatrumi trupile teevad kaasa näitlejad, kes Theatrumi tegemistega erinevatel aegadel seotud on olnud.

Lavastaja Lembit Peterson
Kunstnik Lilja Blumenfeld

Osades: Maria Peterson,Eva Eensaar (30.mai) või Mari-Liis Lill (Eesti Draamateater( 28.mail)), Liina Olmaru, Laura Peterson (30.mai) või Kristiina Hortensia Port, (28.mai),  Anneli Tuulik, Piret Krumm (Draamateater), Andri Luup, Marius Peterson, Leino Rei (külalisena), Mart Aas (külalisena), Helvin Kaljula, Tarmo Song, Sulev Teppart (Linnateataer), Rain Simmul (Linnateater)

Etendused toimuvad:

28. ja 30.mail  ning 11. ja 12.juunil kell 19.00   Viimsis Black Box Stuudios, Rohuneme tee 1/7.
Etendus kestab 3,5 tundi


Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Joobnud E 12.6.2017 19:00 Black Box Studio, Rohuneeme 1/7, Viimsi 15.00 - 30.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Toetajapilet 30 eurot, täispilet 20 eurot, sooduspilet 15 eurot.
Soodustus kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele. Palume soodustust tõendav dokument esitada etendusele tulles.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Theatrum SA
Vene 14 Tallinn 10123 Harjumaa
6446889
theatrum@theatrum.ee