Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

KLAASIST LOOMAAED / VIIMANE ETENDUS!

R 17.11.2017 19:00
Tartu Uus Teater, Lai 37
KLAASIST LOOMAAED

Vahel ei ole väljapääsu. On sissepääs.


Autor: Tennessee Williams

Tõlkija: Jaak Rähesoo

Lavastaja: Katariina Unt

Kunstnik: Pille Jänes

Lavastusdramaturg: Siret Paju

Osades: Katariina Unt, Ester Kuntu, Karl Laumets (Teater Vanemuine), Risto Vaidla (Kuressaare Linnateater)


Katariina Unt:

Tol ajal olin oma õega väga lähedane. Me istusime pargis pingi peal ja ootasime ema surma. Pidi olema üsna soe, sest me istusime seal tunde. Ema magas juba teist päeva järjest ega olnud oma toast kordagi väljas käinud. Me kutsusime teda Lohe-Malleks. Oli üks vene multikas nimega “Lohe Gorõnitši viimane pruut”, see oli joonisfilm ja meeldis mulle lapsena väga. Nukufilme ma ei sallinud. Mina olin Lohe-Malle “viimane ohver”. Olin lastest noorim ja seega ka viimane, kes pidi jääma koju keskkooli lõpetama ja hirmsa Lohe-Malle haardesse. See nimi tegi meile õega kangesti nalja. Me itsitasime isekeskis ema selja taga, tihti, eriti hilisöösiti köögis, kui ema püüdis kõrvaltoas tablettide abil und saada, tabasid meid ohjeldamatult hüsteerilised naeruhood ja niimoodi ruineerisime ema haigeid viimseni pingul närve veelgi. Ta viskas meid vist isegi korral või paaril kodust välja. Elasingi mõnda aega vanaisa juures.

Me istusime seal pargis ja ootasime ema surma. Oli kõhe. Sureks ta, oli me mõte. Siis SEE lõpeks. Me lihtsalt tahtsime, et SEE lõpeks. Et SEE ükskord ometi lõpeks. Ükskõik, mis hinnaga.

Ema elab. Mu õde ei ole minu ega emaga suhelnud nüüdseks juba seitse, kaheksa aastat? Ei tea enam. Ja ma ei jõua ära imestada, mis radu pidi õpib inimene armastama...Williams nimetab “Klaasist loomaaeda” mälestusnäidendiks. Võiksime endid inimestena defineerida ka nii: mäletan, järelikult olen olemas. Mälestused loovad meie oleviku, igapäeva, loovad aja ja ruumi, mälestused elustavad meie võime olla loovad ning loojad. Mälestused annavad tagasi meie valu. Ja rahu.Üks noor mees nimega Tom elustab oma mälestustes ajahetke enne oma traagilist lahkumist kodust, kuhu jäävad maha ta ema ja õde. On 30-ndate majanduskriisis Ameerika, Saint Louis. Hispaanias lõõmab Guernica.

Etendus on ühes vaatuses ning kestab ca 2 tundi.
EMTA Lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastus

Esietendus 28. oktoobril 2015 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!


www.vatteater.ee

Sündmuse koduleht: http://www.vatteater

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
KLAASIST LOOMAAED / VIIMANE ETENDUS! R 17.11.2017 19:00 Tartu Uus Teater, Lai 37
Toimunud
Hinnainfo

TAVAPILET: 20 EUR
SOODUSPILET: 15 EUR

Soodustuspilet kehtib: (üli)õpilased, ISIC ja ITIC kaardi omanikud, pensionärid (v.a lasteetendused).

Sündmuse korraldaja
VAT Teater
Uus 5 Tallinn harju
06450959
kristel@vatteater.ee