Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Macbeth

N 11.5.2017 19:00 - L 13.5.2017 22:00
21.20
William Shakespeare / Antti Mikkola

Lavastaja ja dramatiseeringu autor: Antti Mikkola
Tõlkijad: Kulno Süvalep, Jaan Kross, Paavo Piik
Dramaturg: Paavo Piik
Kunstnik: Karmo Mende
Video- ja valguskujundaja: Tiiti Hynninen

Mängivad: Henrik Kalmet, Hele Kõrve, Kaspar Velberg, Argo Aadli, Andero Ermel, Alo Kõrve, Andrus Vaarik, Indrek Ojari, Mart Toome, Andres Raag, Maiken Schmidt, Piret Kalda, Külli Teetamm jt.

Esietendus: 18. märts 2017
Mängupaik: Põrgulava

Antti Mikkola on noor Soome lavastaja, kes käis eelmisel Talveöö Unenäo festivalil oma lavastusega "Kuningannamängud". See oli tume ja tõsine ja vaimukas lugu, mille sugestiivse atmosfääri lõi video ja valgusega Tiiti Hynninen. Nüüd on mõlemad mehed tagasi Eestis ning võtnud lisaks endaga kaasa veel Soomes töötava Eesti kunstniku Karmo Mende, et tuua koos Linnateatri näitlejatega lavale üks tume ja tõsine ja vaimukas lugu - Macbeth.

Kui tavaliselt etenduvad Shakespeare'i tragöödias suured ambitsioonid suurel kuninglikul skaalal, siis Mikkola on Macbethi loo toonud kaasaega ja meile tuttavale väiksele skaalale. Ühes spordiklubis varastatakse kassast raha ja uueks juhatuse liikmeks saab Macbeth. Oma uneprobleemiga naisele järele andes sooritab ta kuriteo, millest ei ole enam tagasipöördumist. Hargnevad sündmused, mis tuletavad kummastava järjekindlusega meelde Šoti kuningamänge tuhatkond aastat tagasi, ületades võimuiharuselt puhuti neidki.

Lisaks "Kuningannamängudele" on Antti Mikkola varem lavastanud sarnast "ülekirjutamise" tehnikat kasutades "Romeo ja Julia" (2014) ja "Kuningas Lear" (2013). Tema viimaste tööde hulka kuuluvad Tampere teatrifestivalile valitud "Rakkaita pettymyksiä rakkaudessa" (2016) ning Telakka Teateris ja Tampere töölisteatris lavale tulnud "Ei voi auttaa, sori" (2016). 2015. aastal sai Mikkola Olavi Veistäjä-nimelise Soome Kultuurkapitali preemia.

Mikkola "Macbethi" on tõlkinud ning dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik.

Sündmuse koduleht: http://linnateater.ee/lavastused/lavastuste-nimekiri/macbeth

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused