Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PRAKTILINE EESTI AJALUGU / Tartu Uus Teater

T 9.1.2018 19:00
Tartu Uus Teater, Lai 37
Välja müüdud

Kõigel on alati olnud oma praktiline põhjus. Igal kombel ja traditsioonil, mida me truult järgime, on oma asine algus. Kõik, mis on “alati nii olnud” ning milles ei tohi kahelda, on kord saanud alguse, ning enamasti väga selgelt praktilisest vajadusest.

Missugune on meie minapilt, meie mõttemaailm, meie söögilaud ja siht, on ikka sõltunud väga asistest põhjustest ja praktilistest olukordadest. Me oleme alati olnud need, mida me sööme ja tahtnud saada millekski muuks, mida me veel söönud pole.

See on kahevaatuseline muusikaline teraapia, praktiline ekskursioon eestlaseks söömisesse, eestlaseks rääkimisse ja eestlaseks laulmisesse – läbi kulinaaria, kaljujooniste ja Kukerpillide laulude. 

Miks just Kukerpillid? Sest nende repertuaariks on rahvalaulud ja algupärandid, milles on sees kogu eestlasena elus ja maailmas püsimise teadus. See on suur tarkus, rüütatud arusaadavasse ja söödavasse vormi. Nende lauludes on sees “nagu asjad on”, praktiliselt, nagu räägiks seda viguriga vanaisa, kes teab kõike, aga ei hakka sellega viisakusest kelkima, sest see võiks varjutada tema õpetuse vastuvõtmist.

Lavastus on kahes vaatuses ning sisaldab väga palju muusikat, toidulõhnu, liikuvaid pilte ning ilmselt ka huumorit. Siiski publikut ümber ei paigutata, ei toideta ega kiusata. Kes tunneb end ette petetuna, sellele võib lohutuseks lisada, et vaheajal töötab puhvet ja saab ka jalutada.

Laval
MAARJA MITT
MAARJA JAKOBSON
ROBERT ANNUS (Eesti Draamateater)
TAMBET SELING (Endla)
Toidukunstnik ANN IDEON (KööK)
Muusikajuhid RANDO KRUUS ja OLIVER VARE (Odd Hugo)

Autor-lavastaja IVAR PÕLLU
Kostüümikunstnik KRISTIINA PÕLLU
Valguskunstnik RENE LIIVAMÄGI (Ugala)

Esietendub
Tartu Uues Teatris Lai 37
23. veebruar 2017

Etendus on kahes vaatuses
ja kestab 2h 30min

Tähelepanu! Laval süüakse, juuakse ja suitsetatakse.

Sündmuse koduleht: http://www.uusteater.ee/praktiline-eesti-ajalugu

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
PRAKTILINE EESTI AJALUGU / Tartu Uus Teater T 9.1.2018 19:00 Tartu Uus Teater, Lai 37 14.00 - 50.00
Välja müüdud
Hinnainfo

Täispilet: 18€
Sooduspilet (pensionär/(üli)õpilane/õpetaja): 14€

Teatrisõbra piletid: 30€/50€
Alates 2015. aasta kevadhooajast on võimalik osta Tartu Uue Teatri etendustele toetajapiletit, mille hind on vastavalt valikule kas 30€ või 50€. Pilet on mõeldud suurtele teatrisõpradele, kes soovivad kallima pileti ostuga toetada Tartu Uue Teatri tegevust. Selle tõttu on pileti nimeks Teatrisõber.

Sündmuse korraldaja
Uus Teater MTÜ
Meloni 7-3 Tartu 51007 Tartumaa
56150618
tere@uusteater.ee