Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Teisest silmapilgust - 16.02 asendusetendus

E 15.5.2017 18:00
Tallinna Linnateater, Kammersaal (Lai 19)
Välja müüdud
Mari-Liis Lill/ Paavo Piik

Autorid ja lavastajad: Mari-Liis Lill (Eesti Draamateater) ja Paavo Piik
Kunstnik: Evi Pärn
Muusikaline kujundaja: Aleksandr Žedeljov (Vene Teater)
Valguskujundaja: Priidu Adlas

Mängivad: Anu Lamp, Liis Lass, Märt Pius, Veiko Tubin, Tatjana Kosmõnina (Vene Teater), Sergei Furmanjuk (Vene Teater), Dmitri Kosjakov (Vene Teater) ja Aleksandr Žilenko (Vene Teater)

Esietendus: 27. aprill 2016
Alguspunkt: Kammersaal
Uksed avatakse kell 17.00, saalis on nummerdamata kohad.
Kestus: 3 tundi, kahes osas

Kuidas on võimalik, et ühel terve oma elu Eestis elanud inimesel ei ole vene emakeelega sõpru, ehkki viimased moodustavad meie riigi kodanikest veerandi?

Küsimusele vastust otsides otsustasime koos Vene Teatri näitlejatega katsetada lõimumise võimalikkust iseenese peal. Sündis labor, kus grupp Linnateatri näitlejaid hakkas õppima vene keelt ja grupp Vene Teatri näitlejaid eesti keelt. See oli kaks aastat tagasi.

Lisaks keeleõppele kohtusime umbes 15 olulisema integratsiooniteemalise arvajaga Eestis (sh Andrei Hvostov, Juhan Kivirähk, Nikolai Karajev, Margarita Kornõševa jpt) ning arutasime ühistundides, mida teha, et kahest rahvusest Eesti kodanikke teineteisele lähemale tuua. Teatrilavastuse vormis.

Kui kõik vene emakeelega inimesed homme ära sõidaksid, kas siis oleks Eesti parem paik? Kui kõik nad hakkaksid homme rääkima eesti keeles, kas siis oleksid kõik probleemid lahendatud? Kas integratsioon on midagi, mida saab teha ülevaltpoolt allapoole?

"Teisest silmapilgust" on teatrirännak, mis algab dokumentaalses vormis korraga Tallinna Linnateatrist (eesti keeles) ja Vene Teatrist (vene keeles). Rännaku teiseks pooleks on sotsiaalkriitiline estraadietendus "Kosmos", mida mängitakse Lindakivi kultuurikeskuses ja mis räägib vaatajaga korraga mõlemas keeles. „Kosmos” on lavastuse „Teisest silmapilgust” mõtteline teine osa, kuid täiesti vaadatav ka iseseisva tervikuna.  Piletid lavastusele „Kosmos“ on saadaval siit ja enne algust kohapeal. (Kel taskus "Teisest silmapilgust" pilet, ei pea eraldi "Kosmose" pääset soetama!)

Tegemist on Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi teise ühistööga pärast dokumentaallavastust depressioonist „Varesele valu, harakale haigus...”

Lavastuses kasutatakse lavasuitsu (lavasuits on tervisele kahjutu).

Illustratsioon: Evi Pärn „Erinevad keeled, üks rahvas“ (2008)

Sündmuse koduleht: http://linnateater.ee/lavastused/lavastuste-nimekiri/teisest-silmapilgust

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Teisest silmapilgust - 16.02 asendusetendus E 15.5.2017 18:00 Tallinna Linnateater, Kammersaal (Lai 19)
Välja müüdud
Hinnainfo

16.02 asendusetendus!

EELVIIMANE ETENDUS!

Sündmuse korraldaja
Tallinna Linnateater
Lai 19 Tallinn 10133 Harjumaa
6650888
g.uustal@linnateater.ee