Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Teisest silmapilgust

N 26.1.2017 18:00
Tallinna Linnateater, Kammersaal (Lai 19)
Välja müüdud
Mari-Liis Lill/ Paavo Piik

Autorid ja lavastajad: Mari-Liis Lill (Eesti Draamateater) ja Paavo Piik
Kunstnik: Evi Pärn
Muusikaline kujundaja: Aleksandr Žedeljov (Vene Teater)
Valguskujundaja: Priidu Adlas

Mängivad: Anu Lamp, Liis Lass, Märt Pius, Veiko Tubin, Tatjana Kosmõnina (Vene Teater), Sergei Furmanjuk (Vene Teater), Dmitri Kosjakov (Vene Teater) ja Aleksandr Žilenko (Vene Teater)

Esietendus 19. aprillil 2016 Kammersaalis.

Kuidas on võimalik, et ühel terve oma elu Eestis elanud inimesel ei ole vene emakeelega sõpru, ehkki viimased moodustavad meie riigi kodanikest veerandi?

Küsimusele vastust otsides otsustasime koos Vene Teatri näitlejatega katsetada lõimumise võimalikkust iseenese peal. Sündis labor, kus grupp Linnateatri näitlejaid hakkas õppima vene keelt ja grupp Vene Teatri näitlejaid eesti keelt. See oli kaks aastat tagasi.

Lisaks keeleõppele oleme tänaseks kohtunud umbes 15 olulisema integratsiooniteemalise arvajaga Eestis (sh Andrei Hvostov, Juhan Kivirähk, Nikolai Karajev, Margarita Kornõševa jpt) ning arutanud ühistundides, mida teha, et kahest rahvusest Eesti kodanikke teineteisele lähemale tuua. Teatrilavastuse vormis.

Kui kõik vene emakeelega inimesed homme ära sõidaksid, kas siis oleks Eesti parem paik? Kui kõik nad hakkaksid homme rääkima eesti keeles, kas siis oleksid kõik probleemid lahendatud? Kas integratsioon on midagi, mida saab teha ülevaltpoolt allapoole?

„Teisest silmapilgust" on rännak, mis esietendub korraga Tallinna Linnateatris (eesti keeles) ja Vene Teatris (vene keeles) 27. aprillil 2016 – päeval, mil möödub üheksa aastat pronksiööst. Tegemist on Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi teise ühistööga pärast dokumentaallavastust depressioonist „Varesele valu, harakale haigus...”

Illustratsioon: Evi Pärn „Erinevad keeled, üks rahvas“ (2008)

Sündmuse koduleht: http://linnateater.ee/lavastused/lavastuste-nimekiri/teisest-silmapilgust

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Teisest silmapilgust N 26.1.2017 18:00 Tallinna Linnateater, Kammersaal (Lai 19) 21.20
Välja müüdud
Sündmuse korraldaja
Tallinna Linnateater
Lai 19 Tallinn 10133 Harjumaa
6650888
g.uustal@linnateater.ee