Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tartu Uus Teater+Kompanii Nii Trupp: PURE MIND

K 20.12.2017 19:00
Tartu Uus Teater, Lai 37
14.00 - 50.00

Kõik on võimalik.

Andres Maimik (Eesti Ekspress): Peab olema ettevaatlik – Renate võib oma raudhambad teile kintsu lüüa. Olgu pealegi, mitte otseselt. Näitlejad laval küll hammustavad, rebivad, limpsivad ja lutsutavad üksteist, aga vaataja saab tajude tasandil samamoodi vatti. Kuni lõpuni välja, kui ta on sunnitud ennast tooli sisse litsuma, et mitte saada piki pead helikopteri propellerina läbi õhu vihiseva mikrofoniga. Me kõik oleme ohustatud! Aga see oht ei ole ebameeldiv, see on vaid osa suurest mängust. Nagu väikesed lapsed, kes luuravad pimedas toas kolli – “Ai, appi, ära tee! Ära tee palun, appi! Aga tee veel natuke. Tee siit ka! Ja siit ka!” Puhas mõnu, ei mingit kahtlust.

Iiris Viirpalu (Müürileht): Lavastuse „PURE MIND” kohta ütles lavastaja ise ainult seda, et vaatama oodatakse puremisele ja puhastusele avatud inimesi. Lavaotsi kokkutõmbava tule valguses võiks iga saalisistuja läbi valgustada oma eelarvamused ning astuda pärast etenduse lõppu tänavale ja maailma ootusteta. Vahelduseks ideeta, kuidas peab ja kuidas on comme il faut, et lasta ümbritseval kirjususel end puhtaks pureda ning võib-olla endaltki mask eest rebida.

Alvar Loog (Sirp): Renate Keerdi „PURE MIND”, kompromissitu take no prisoners tüüpi kunstiteos, mis tulistab salve publikusse pidemeni tühjaks. Keerdi mänguliselt provokatiivne lavastus hülgab suurema osa teatriga seonduvatest konventsionaalsetest tähendusloome mehhanismidest ja laiatarbe tähendussisudest ning – mis on eriti tänu- ja tähelepanuväärne – kaotab vähimagi sideme kirjanduse ning kirjanduslikkusega, mis on olnud sajandeid traditsiooniliselt igasuguse teatriteo ainumõeldavaks vundamendiks. Selline lavastus kaunistaks ja rikastaks iga teatri- ning (miks mitte ka) rokifestivali.

Mele Pesti (Eesti Päevaleht): „PURE MIND” veeretas lavale puhta mängu, sukeldus häbitult värvilisse alateadvusse ja lubas vaatajal enda omas sobrada, ei kartnud sensuaalsustki. Seksistlik vahemärkus: kui Eesti teatri refrääni kuulub ohtralt üheülbalisi objektistatud naiste rolle, siis siin olid ilusad noored mehed naistega võrdselt vabaks lastud.

Minski “2nd Theatre Youth Forum” teatrifestivali peapreemia laureaat.

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja
RENATE KEERD
 

Laval
LIISA TETSMANN
TAAVI REI
MAARJA ROOLAHT
GERDA–ANETTE ALLIKAS
IMRE ÕUNAPUU (Rakvere Teater)
 

Kostüümide õmblemine
EPP PEEDUMÄE ja
Salong Manna Couture
Plakat VALTER JAKOVSKI

Hind: 18/14€

Etendus on ühes osas
ja kestab 120 minutit
Esietendus 27. september 2013

Toetajad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Rakvere Teater, Kujunduskuurort, Tartu linnaresidentuur

Sündmuse koduleht: http://www.uusteater.ee/?page_id=1410

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tartu Uus Teater+Kompanii Nii Trupp: PURE MIND K 20.12.2017 19:00 Tartu Uus Teater, Lai 37 14.00 - 50.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pilet 18 €

Sooduspilet 14 €

Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele, invaliididele ja nende saatjale. Palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Rühmatellimused vaid Tartu Uue Teatri kaudu: piletid@uusteater.ee

Lastele vanuses kuni 6 eluaastat on sissepääs tasuta.
Tasuta sissesaajad istuvad saatja süles.

Lisainfo:
Kestus 120 minutit
Sissepääs al. pool h enne algust.
Ligipääs ratastooliga puudub.
Tegemist ei ole vabas õhus toimuva üritusega.
Pildistamine / filmimine kokkuleppel korraldajaga.

Teatrisõbra piletid: 30€/50€


Alates 2015 aasta kevadhooajast on võimalik osta Tartu Uue Teatri etendustele toetajapiletit, mille hinnaks on vastavalt valikule kas 30€ või 50€. Pilet on mõeldud suurtele teatrisõpradele, kes soovivad kallima pileti ostuga toetada Tartu Uue Teatri tegevust. Selle tõttu on pileti nimeks Teatrisõber.

Sündmuse korraldaja
Uus Teater MTÜ
Meloni 7-3 Tartu 51007 Tartumaa
56150618
tere@uusteater.ee