Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Un Yamada lavastus 'Monaka'

N 4.5.2017 19:00
Vaba Lava
12.00 - 16.00
Un Yamada lavastus “Monaka”

“Monaka” tähendab traditsioonilisi jaapani maiustusi, mis sisaldavad oakreemi kahe kõva lehttaignakihi vahel. Un Yamada lavastuse kontseptsiooniks on jaapanlaste kui põllumajanduslike inimeste elurütm. Muusika on "Monakale"  loonud Satoru Wono. Lavastuse muusika ideed sisaldavad austusavaldust Joseph-Maurice Raveli komponeeritud teosele “Pavane pour une infante défunte”, märksõnadeks ja sõnapaarideks pühalik stiil ja elujõud, individuaalsus ja kontroll, antiikaeg ja tänapäev. Lavastuses mängitakse aja ja rütmidega, liikumise ja inimfüüsisega, ning mäluga kui kõike kandva ja talletava, samas manipuleeritava ja pidevas muutumises oleva mõistega.

Koreograafia ja lavastus: Un Yamada 
Muusika: Satoru Wono 
Kostüüm: Yuko Ikeda 
Valguskunstnik: Yukiko Sekine
Produktsioon: Kompanii Un Yamada

Laval: Toru Hasegawa, Toshihiko Jo, Yoko Mita, Mayu Yamazaki, Chisa Hirosue, Llon Kawai, Yuki Nishiyama, Sayuri Iimori, Kota Kihara,  Naoyuki Sakai, Chinami Ito, Masashi Koyama ja Ayako Yamashita

Peale 04.05 etendustust vestlusring osalejatega.
Vestlusringis osalevad:
Lavastaja Un Yamada, helilooja Satoru Wono, tantsijad Mr.Llon Kawai, Mr. Kota Kihara, Mr. Masashi Koyama ja Ms Chinami Ito. Vestlust modereerib Teet Kask.

Kompanii Un Yamada

Tantsukompanii, mille asutas Un Yamada Tokyos 2002. aastal, stimuleerib vaatajate intelligentsust ning tundlikkust teravmeelse ja unikaalse koreograafia, täpse struktuuri ja tantsijate elava füüsilisusega.
Kompanii on esinenud 32 Jaapani linnas ja 23 linnas 15 teises riigis ning viimastel aastatel mitte ainult teatrites, vaid ka ajaloolistes hoonetes ja vabas õhus.
Iga etenduse jaoks korraldatakse uute liikmete leidmiseks prooviesinemisi ning kompaniisse kuulub alati umbes 12 tantsijat. Hetkel on kompaniis 17 tantsijat.Un Yamada on Kompanii Un Yamada juht, koreograaf ja tantsija.

Ta on sündinud Jaapanis. Pärast iluvõimlemis-, balleti ja butoh-treeninguid alustas Un Yamada 1996. aastal koreograafi karjääri. Alates 1998. aastast on ta aktiivselt tegutsenud ka soolotantsijana.

Inspiratsiooni ammutab Un Yamada muusikast, visuaalkunstist, kirjandusest, akadeemilistelt aladelt, moest ja keha mitmekesisest liikumisest. Tema tundlik, energiline ja dünaamiline tants on äratanud tähelepanu kogu maailmas ning seda ei saa kirjeldada kui lihtsalt nüüdistantsu või butoh't (jaapani moderntants).

Pärast Yokohama Tantsuvõistlusel Solo x Duo Prantsuse Saatkonna Noore Koreograafi Auhinna võitmist 2009. aastal kolis ta Prantsusmaale.

Ta käib etendusi andmas nii Jaapanis, Aasias, Euroopas kui Lähis-Idas ning on loonud valdkondadeüleseid töid, mis hõlmavad muusikat, draamat, ooperit ja  traditsioonilisi etenduskunste. 

2013. aastal pälvis Un Yamada 8. Jaapani Tantsufoorumi auhinna. 2014. aastal määrati ta Jaapani kultuurisaadikuks Ida-Aasias ning autasustati Haridusministeeriumi kaunite kunstide New Face ("uue näo") auhinnaga.

Koduleht: http://yamadaun.jp/

Un Yamada trupi esinemisi Eestis toetavad Agency for Cultural Affairs of Japan, Art Council Tokyo ja Jaapani Saatkond Eestis.

Sündmuse koduleht: http://vabalava.ee/programm/un-yamada-lavastus-monaka/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Un Yamada lavastus 'Monaka' N 4.5.2017 19:00 Vaba Lava 12.00 - 16.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täispilet 16€
Sooduspilet 12€ (õpilane, üliõpilane, pensionär)

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Vaba Lava SA
Telliskivi 60a, C1 Tallinn 10412 Harju
5176006
info@vabalava.ee