Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

IDEM

T 28.11.2017 19:00 - K 29.11.2017 21:00
12.00 - 18.00
Audiovisuaalne identiteeti käsitlev lavastus IDEM jõuab taaskord Vaba Lava teatrikeskuse lavale Tallinna Kodurahuprogrammi raames

6., 7., 28., ja 29. novembril esitatakse Vaba Lava teatrikeskuses Audiokinetica lavastust "IDEM".

IDEM on audiovisuaalne performance, mis viib meid olemise lätte juurde tagasi, mil mugavuse tsoon oli piiratud lõkkega ning lõkkepiiri taga oli ehmatav teadmatus ja ohtlik võõras maailm, kus pidi suhteid klaarima. Sellest momendist hakkas tekkima tsivilisatsioon, mis vajas reegleid ja seaduseid. Tänapäeval on neid aga nõnda palju, et inimesed on segaduses ja ei oska lahendust ega väljapääsu leida. Lavastus puudutab erinevatel viisidel identifikatsiooni, kooseksisteerimist ja adaptatsiooni ühiskonnas.

Esiteks räägib IDEM inimesest, indiviidist, sellest, et kõik inimesed on erinevad, aga tahe olla inimlik on ainuke, mis peab ühendama kõiki. Publikule esitakse küsimus: “Kes sa päriselt oled ning kuidas täpselt sa elad?”. IDEM annab võimaluse mõelda selle peale. 

«Mulle tundub, et täna on kunstniku jaoks paljud erinevad kultuurid avatud ja kättesaadavad. Mulle meeldib väga siduda euroopa muusikat india rütmidega ja idamaiste meloodiatega. Tähendab, see on kultuuri mõttes migratsioon ja integratsioon, mis minu arvates meid väga hästi arendab ja rikastab.» (Aleksandr Žedeljov, helilooja, peaprodutsent).

«Viimasel ajal märkan, et aina rohkem häirivad meid identsuse küsimused. Kas see on rahvuseline, rassiline, keeleline, religioosne, poliitiline, professionaalne jne? Miks on see nii tähtis meie jaoks? Soovime olla erinevad teistest, olla omamoodi erilised, aga samal ajal identifitseerime ennast mingisuguse grupiga, sest tahame olla kõigiga koos. Ühest küljest annavad Euroopa avatud piirid palju uusi võimalusi, teisest küljest aga paratamatult provotseeritakse identifikatsiooni kriisi. Kaitstakse oma mentaalset territooriumit ja samal ajal segatakse teisi. Kus on see vabaduse piir, mille taga on teise inimese vabadus? Kas on mõned üldised kriteeriumid selle probleemi mõistmiseks? Kõik need küsimused on väga tähtsad ja tänapäeva ühiskonnas vajavad just need küsimused tähtsat loomingulist lahendust.” (Artjom Garejev, lavastaja, parim lavastaja aasta 2015).

Autorimuusikat esitab keelpilliorkester koos helilooja Aleksandr Žedeljoviga. Erilist rolli mängivad lavastuses suured trummid, mis on spetsiaalselt loodud etenduse jaoks.

Lavastaja Artjom Garejev (parim lavastaja aastal 2015), helilooja ja peaprodutsent Aleksandr Žedeljov, produtsent Ksenia Kuzmina, dramaturg Tatjana Kosmõnina, visuaalkunstnik Alyona Movko, helikujundus Katrin Kvade, valguskujundus Deniss Brjetško.

Muusikud: InPULSE STRING QUARTET
Egert Leinsaar – viiul, Valeria Rjumina – viiul, Karin Sarv vioola – alt, vioola, Theodor Sink – tšello.

Laval: Kristiina Hortsensia Port, Kristo Viiding, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõnina, Sergej Furmanjuk, Natalija Dõmchenko.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=kvnCLRUVR0I

“IDEM” Facebookis:
https://www.facebook.com/events/1829558777361775/

https://www.facebook.com/events/1740388479597927/

Lavastus teostatakse Tallinna Kodurahu programmi raames.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Laovarustus, Pipelife, Espak.
Kaasproduktsioon: Vene Teater ja Vaba Lava

Piletid Piletilevis.

Produktsioon: Audiokinetica (MTÜ Helitelg)
www.audiokinetica.com
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused