Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

IDEM

E 6.11.2017 19:00 - K 29.11.2017 21:00
12.00 - 18.00
IDEM 

Identiteedikriis. Kuidas meie ja meie elukoht muutub? Kas anname alla ja muudame end? Kuidas ise kasvada ja teist mitte hävitada? Kus on piir inimlikkuse ja julmuse vahel?

IDEM on audiovisuaalne performance, mis viib meid olemise lätte juurde tagasi, mil mugavuse tsoon oli piiratud lõkkega ning lõkkepiiri taga oli ehmatav teadmatus ja ohtlik võõras maailm, kus pidi suhteid klaarima. Sellest momendist hakkas tekkima tsivilisatsioon, mis vajas reegleid ja seaduseid. Tänapäeval on neid aga nõnda palju, et inimesed on segaduses ja ei oska lahendust ega väljapääsu leida.

Lavastus puudutab erinevatel viisidel identifikatsiooni, kooseksisteerimist ja adaptatsiooni ühiskonnas. Keerulised küsimused alates kultuurist ja rutiinist kuni selleni, kuidas võivad samad tingimused mõjutada tervet riiki või lausa kontinenti.
Autorimuusikat esitab keelpilliorkester koos helilooja Aleksandr Žedeljoviga.


«Mulle tundub, et täna on kunstniku jaoks paljud erinevad kultuurid avatud ja kättesaadavad. Mulle meeldib väga siduda euroopa muusikat india rütmikaga ja idamaiste meloodiatega. Tähendab, see on kultuuri mõttes migratsioon ja integratsioon, mis minu arvates meid väga hästi arendab ja rikastab.» (Aleksandr Žedeljov, helilooja, peaprodutsent).
«Viimasel ajal märkan, et aina rohkem häirivad meid identsuse küsimused. Kas see on rahvuseline, rassiline, keeleline, religioosne, poliitiline, professionaalne jne? Miks on see nii tähtis meie jaoks? Soovime olla erinevad teistest, olla omamoodi erilised, aga samal ajal identifitseerime ennast mingisuguse grupiga, sest tahame olla kõigiga koos. Ühest küljest annavad Euroopa avatud piirid palju uusi võimalusi, teisest küljest aga paratamatult provotseeritakse identifikatsiooni kriisi. Kaitstakse oma mentaalset territooriumit ja samal ajal segatakse teisi. Kus on see vabaduse piir, mille taga on teise inimese vabadus? Kas on mõned üldised kriteeriumid selle probleemi mõistmiseks? Kõik need küsimused on väga tähtsad ja tänapäeva ühiskonnas vajavad just need küsimused tähtsat loomingulist lahendust.” (Artjom Gareev, lavastaja, parim lavastaja 2015).
AudioKinetica on loominguliste, aktiivsete ja energiliste inimeste kollektiiv, mis loob originaalseid performance’eid, teostab audiovisuaalseid ja -kineetilisi projekte, loob muusikat, teatrit ja muud kunsti.

Autorid:
Režisöör - Artjom Gareev (Parim lavastaja 2015)
Helilooja, peaprodutsent - Aleksandr Žedeljov
Dramaturg – Tatjana Kosmõnina
Kunstnik, VJ - Sergei Dragunov, Alyona Movko
Valguskunstnik - Deniss Bretško
Metallikunstnik, tehnilised lahendused - Dmitri Mjatšin
Lavastaja abi - Anton Kiseljus
Operaator, videomontaaž - Nikolai Alhazov
Tehhniline juht - Aleksandr Potužni, Maksim Kiseljus
Helikujundus – Katrin Kvade
Produtsent – Ksenia Kuzmina

Muusikud
InPULSE STRING QUARTET
Egert Leinsaar - viiul
Valeria Rjumina - viiul
Karin Sarv - altvioola, vioola
Theodor Sink – tšello

Näitlejad
Mari-Liis Lill, Kristo Viiding, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõnina, Sergej Furmanjuk, Natalija Dõmchenko.

Produktsioon: Audiokinetica (MTÜ Helitelg)
Kaasproduktsioon: Vene Teater ja Vaba Lava

Esietendus 12. mail 2017 Vaba Lava teatrikeskuse suures saalis.
Etenduse kestus 90 min. 

Kuraatorprogrammi passi omanikule 1 tasuta pääse sellele etendusele. Pääsme lunastamiseks sisesta veebipoes väljale
"(soodus) kood" oma passil leiduv personaalne kood.
Kui Sul kuraatorprogrammi passi veel ei ole, siis selle saab osta siit: 
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/kuraatoriprogrammi-in-i-out-pass-190479/
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused