Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

IDEM

E 6.11.2017 19:00 - K 29.11.2017 21:00
12.00 - 18.00
6. ja 7. novembril on Vaba Lava Teatrikeskuse laval taas AudioKinetica uus audiovisuaalne performance identiteedist – IDEM.

Kas olete mees või naine? Kas olete kindel? Kas olete valmis üles astuma oma pere kaitseks relv käes? Linna eest? Riigi eest? Kas religiooni või rahvuse üle võib nalja teha? Mida teeksite, kui ei oleks vaja teenida raha? Mida võiks lugeda teie kohta Wikipeedias? Ja lõpuks, kes sa üldse oled?

Need ja muud küsimused olid esitatud IDEM audiovisuaalse performance’i osalejatele enne loomeprotsessi algust. Mõtted identiteedi ning eneseteostuse teemal kujunesid huvitavaks ja võimsaks tervikuks, kus muusika ja plastika, visuaal-, valgusefektid ja dokumentaalkaadrid on tihedalt omavahel seotud. Publik vaatleb kuidas sünnib ja kujuneb isiksus, tekib ühiskond, usk seab piiranguid, seadus õigustab tapmist ja surm muutub kauaoodatud autasuks. Pildid ja kujud vahelduvad helilooja Aleksandr Žedeljovi autorimuusikaga, mis kantakse ette keelpillikvarteti esituses.

«Mulle tundub, et täna on kunstniku jaoks paljud erinevad kultuurid avatud ja kättesaadavad. Mulle meeldib väga siduda euroopa muusikat india rütmikaga ja idamaiste meloodiatega. Tähendab, see on kultuuri mõttes migratsioon ja integratsioon, mis minu arvates meid väga hästi arendab ja rikastab.» (Aleksandr Žedeljov, helilooja, peaprodutsent).

«Viimasel ajal märkan, et aina rohkem häirivad meid identsuse küsimused. Kas see on rahvuseline, rassiline, keeleline, religioosne, poliitiline, professionaalne jne? Miks on see nii tähtis meie jaoks? Soovime olla erinevad teistest, olla omamoodi erilised, aga samal ajal identifitseerime ennast mingisuguse grupiga, sest tahame olla kõigiga koos. Ühest küljest annavad Euroopa avatud piirid palju uusi võimalusi, teisest küljest aga paratamatult provotseeritakse identifikatsiooni kriisi. Kaitstakse oma mentaalset territooriumit ja samal ajal segatakse teisi. Kus on see vabaduse piir, mille taga on teise inimese vabadus? Kas on mõned üldised kriteeriumid selle probleemi mõistmiseks? Kõik need küsimused on väga tähtsad ja tänapäeva ühiskonnas vajavad just need küsimused tähtsat loomingulist lahendust.” (Artjom Gareev, lavastaja, parim lavastaja 2015).

AudioKinetica on loominguliste, aktiivsete ja energiliste inimeste kollektiiv, mis loob originaalseid performance’eid, teostab audiovisuaalseid ja -kineetilisi projekte, loob muusikat, teatrit ja muud kunsti.

Autorid:
Lavastaja ja lavakujundus - Artjom Gareev (Parim lavastaja 2015)
Helilooja, peaprodutsent - Aleksandr Žedeljov
Dramaturg – Tatjana Kosmõnina
Kunstnik, VJ - Alyona Movko
Valguskunstnik - Deniss Bretško
Metallikunstnik, tehnilised lahendused - Dmitri Mjatšin
Lavastaja abi - Anton Kiseljus
Operaator, videomontaaž - Nikolai Alhazov
Tehhniline juht - Aleksandr Potužni, Maksim Kiseljus
Helikujundus – Katrin Kvade
Produtsent – Ksenia Kuzmina

Muusikud
InPULSE STRING QUARTET
Egert Leinsaar - viiul
Valeria Rjumina - viiul
Karin Sarv - altvioola, vioola
Theodor Sink – tšello

Näitlejad
Mari-Liis Lill, Kristo Viiding, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõnina, Sergej Furmanjuk, Natalija Dõmchenko.

Produktsioon: Audiokinetica (MTÜ Helitelg)
Kaasproduktsioon: Vene Teater ja Vaba Lava

Esietendus 12. mail 2017 Vaba Lava teatrikeskuse suures saalis.
Etenduse kestus 1 tund ja 45 min.

Kuraatorprogrammi passi omanikule 1 tasuta pääse sellele etendusele. Pääsme lunastamiseks sisesta veebipoes väljale
"(soodus) kood" oma passil leiduv personaalne kood.
Kui Sul kuraatorprogrammi passi veel ei ole, siis selle saab osta siit: 
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/kuraatoriprogrammi-in-i-out-pass-190479/
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused