Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Lingua Franca

N 11.5.2017 19:00
Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinn
12.00 - 20.00
Lingua Franca

“Lingua franca” on füüsiline lavastus, mis algtõuke saanud Valdur Mikita raamatutest "Lingvistiline mets", "Metsik lingvistika" ja "Lindvistika". Mõte lükkus lahti eelkõige sünesteesiast ehk mitmiktajust, aga oma koht on selles ka liikuval metsapoeesial. Sünesteesia on fenomen, mida iseloomustab erinevate meelte eest vastutavate ajupiirkondade üheaegne aktiveerumine, mille tulemusena tekivad mitmeid meeli valdavad elamused. Nii näevad paljud sünesteedid helide vorme ja värve, tunnevad värvide lõhna, kuulevad puudutusi, teavad numbrite liikumismustreid jmt.
 
 
Tegemist on erinevaid kunstiliike ühendava lavastusega, kus lõimuvad sõna, liikumine, värvid, muusika, tekst, valgus, laul, lõhnad, helid, tants, hääled, mõte. Lavastuse peateema on küsimus, kuidas leida oma keel ja kuidas selle individuaalse märgisüsteemi abil ka teistega kõnelda.
 
Kuidas leida tee teiseni, kui iseendagagi suhestuda ei oska? Kust leida oma mõtetele ja liigutustele vorm, et need endaga kooskõlla ja teiseni viia? Mis on muusika morfoloogia ja liigutuse foneetika?

Tänapäeva maailmas on läbiv segaduse foon. Sõltumata näilisest võimalusest jõuda sekunditega miljarditeni, oleme oma eelarvamustest ja individuaalsest kohanematusest ehitanud Paabeli torni, millel on tulevikuväljavaadeteks vähe aknaid. Mikita teoseid lugedes tekib lootustandev tunne, et kui igaüks kuulaks oma sisekõnet, ei vajaks me nii palju väljastpoolt peale surutud skeeme ja õpetusi, kuidas õnnelikuks saada. Kui vaid suudaksime usaldada oma keha välja pakutud programmi. Tahame lavastusega tekitada sarnase sooja lootusrikka tunde.
 
“Lingua franca” äärmiselt eriilmelise trupi liikmed erinevad teineteisest nii soo, vanuse, rahvuse, uskumuste kui ka väljendusvahendite poolest. Üheskoos ja eraldi otsime nii igaühe individuaalset keelt kui ka ühist keelesüsteemide, rahvuste ja religioonide ülest kollektiivset suhtlemisviisi.
 
Vanaisa kirjutas kunagi mulle salmikusse "Ära metsas kisa, ütles vanaisa."

Minu vanaema ütles kunagi: "Kui ma vanaks saan, panen vatitropid kõrva, ukse kinni ja lähen voodisse lugema."
 
Idee autor: Evelin Jõgiste
Esitajad: Evelin Jõgiste, Laura Kalle (Ugala teater), Mingo Rajandi, Yucef Zraiby, Leno Morfin
Lavastajad: Evelin Jõgiste, Laura Kalle
Dramaturg: Laura Kalle
Originaalmuusika: Mingo Rajandi
Helikujundaja: Haar Tammik
Kunstnik: Leno Morfin
Produktsioon: Moon Productions
Illustratsioonid: Triin Aimla-Laid
 
Evelin Jõgiste
on vabakutseline näitleja ja teatriprodutsent. Lõpetanud Tartu Ülikooli teatriteaduse erialal ning Barcelona kehamiimi ja füüsilise teatri kooli Moveo. Hiljem on end näitlejana täiendanud erinevates töötubades Barcelonas, Londonis ja Berliinis. Oma loomingus seob füüsilise teatri distsipliinid ning loomismeetodid teiste kunstivormidega.
 
Laura Kalle lõpetas möödunud aastal EMTA lavakunstikooli, ent on õppinud ka keeleteadust. Tema huviorbiidis on hetkel sõnade toonid ja rütmika, kehametafoorid ja nende etümoloogia. Laura töötab 2016. aastast Ugala teatris näitleja ja dramaturgina.
 
Mingo Rajandi on helilooja ja kontrabassimängija, kes armastab piiridel kõndida ja neid märkamatult ka ületada. Tema loomingu märksõnadeks võiksid olla intuitsioon, kirkad värvid ja pulsseerivad rütmid. Üldiselt reisib ta muusikas viisavabalt ja laenab siit-sealt, mida vaja. Mingo juhib mitmeid ansambleid ja tegutseb loomingulises agentuuris Avarus.
 
Yucef Zraiby
on Beirut’ist pärit vabakutseline näitleja ja etenduskunstnik, kes elab ja töötab Barcelonas. Lõpetanud Barcelona kehamiimi ja füüsilise teatri kooli Moveo ning läbinud samas ka kaheaastase spetsialiseerumiskursuse, täiendades end põhjalikult Lecoq’i tehnika ning kaasaegse tantsuga. Õppinud ka AFILM Actor’s Studio’s Barcelonas. Olulisima väljendusvahendina loomingulises töös kasutab oma keha ning selle igakülgseid liikumisvõimalusi ja -tekstuure. Tema loomingut inspireerib peaaegu alati kaasaegse ühiskonna vastuolulisus.
 
Leno Morfin on pärit Mehhikost. Leno maalid on elamus. Puhaste värvide ja haaravate kujunditega abstrakt, milles andunud loomekirg põimub mänglevalt nägemustega tulevikust. Kunstniku esmakordne Eesti külastus 2010 aastal väljendas tema tööde loomulikku vabadust vastuolude, mõtte ja kavatsuse piirdest: Leno maalid ei kujuta, kujutle, ilusta ega dekoreeri. Ta ei
vaja maalimiseks vaadet, tema maalid ise on vaade availma, avatud ja avastamata ilma. Leno lõuend on ekraan kosmilise projektori valguses ja sinna jäädvustub see, mis parasjagu tähtis on ülevalt vaadates, suures plaanis.
 

Lisainfo: www.moonproductions.eu, evelin@moonproductions.eu
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Lingua Franca N 11.5.2017 19:00 Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinn 12.00 - 20.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täispilet: 16€
Õpilane, tudeng, pensionär: 14€
Toetajapilet: 20 €
Grupisoodustus 10+ inimest: 12€/pilet

Kestus: 1h 
Pildistamine/filmimine pole lubatud.

Toimumiskoht
Telliskivi 60a, Tallinn Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
OÜ Kripa
Vindi 16-57 Tallinn 11315 Harjumaa
+37253477735
evelin@moonproductions.eu