Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Murru 422/2. Kinoteatri suvelavastus

L 12.8.2017 17:00
Endine Murru vangla Rummu alevikus
Murru 422/2
Kinoteatri suvelavastus


Inimesele saadetakse täpselt nii palju katsumusi, palju ta suudab taluda. Nad lähetatakse, et inimene tunnetaks oma jõudu ja võimaluste piire.
(M. Lihoi, "Surmamõistetu märkmed", 2015)

Murru vanglasse on vähesed – vabatahtlikult – sisse pääsenud. Lagunev JUM-422/2 kompleks Vana-Haapsalu maanteel peidab endas kinnipidamiskambreid ja ülekuulamisruume, aga ka ametnike kabinette ja haiglapalateid, isegi spordisaali ja kirikut. Ühtlasi peidab ta endas ajaloo lõppu. Nimelt oli tegu viimase koloonia-tüüpi vanglaga Eestis, kus kinnipeetavad elasid suurtes gruppides koos, kus valvurite ja vangide vahel ning eriti barakkide sees valitsesid keerulised hierarhiad ja kus kanti edasi Venemaalt pärit vanglatsoonide kirjutamata seaduseid – panjaatjaid.

Ühe mitte just kõige päikselisema suvelavastuse jaoks oleme kogunud vangide ja ametnike, endiste töötajate ja lähedaste mälestusi sellest, missugune nägi välja Murru vangla igapäev, millised olid selle paigad ja helid, lõhnad ja atmosfäär. Alates 3. juulist taaselustame selle teatrirännakuna, milles puudub näitlemine.

Idee ja teostus: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik, Priit Põldma, Illimar Vihmar, Revo Koplus, Raido Linkmann (NO99).

Etenduspaik asub endises Murru vanglas Rummu alevikus. GPS-i kasutajatele sobib märksõnaks näiteks "Rummu alevik" või "Rummu karjäär". (Mitte segamini ajada Harku ja Murru vanglaga, mis suletakse tänavu 1. juunil ja asub Harkus)

Etendustel kehtib vanusepiirang 14.

Lavastusprojekti toetavad Kultuurkapital, KB Auto Eesti ja Vasalemma vald.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Murru 422/2. Kinoteatri suvelavastus L 12.8.2017 17:00 Endine Murru vangla Rummu alevikus
Toimunud
Hinnainfo

Täispilet 20 €
Õpilane, tudeng, pensionär 15 €
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lisainfo:
Vanusepiirang 14+
Kestus 1 h 45 min
Ligipääs ratastooliga puudub.
Tegemist on vabas õhus toimuva üritusega.
Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud!

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja