Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NO42 El Dorado: klounide hävitusretk (NO99)

K 22.11.2017 19:00 - N 23.11.2017 22:30
15.00 - 19.00
Ene-Liis Semperi lavastuses "El Dorado" lõbutsevad seitse klouni inimolemuse karidel. Lavastus käsitleb inimest paradoksina, kelle käitumist juhib süü ja lunastuse lõputu ringkäik. Lavastus on visuaalselt mitmekihiline ja mänguliselt ülevoolav, peegeldades maailma, milles me kõik täna elame.

Tarmo Jüristo: "Üks tumedamaid asju, mida ma NO99-s – ja vist üldse teatris – näinud olen. Väga võimas, täpne ja terav töö Ene-Liisilt ja trupilt (ma ei saa aru, kuidas Marika Vaarik ikka veel kogu aeg paremaks suudab muutuda), pluss väga muljetavaldav valgus ja heli. Väga huvitav lisandus ritta, kus varem ees "Tüdruk, kes otsis oma vendi" ning "Kõnts". Ja sellega seoses siit veel üks hoiatus: vaatama minnes jäta Ibseni- ja Tšehhovi-ootused koju.

Veiko Tubin: NO42 on üliäge õõv-rännak tegijate alateadvuses ja unenäos. Ja Marika Vaariku kloun on hüpe Savisaarest veel kõrgemale.

Tiit Ojasoo: Minu jaoks assotseerub El Dorado rohkem Ene-Liisi töödega kujutavas kunstis (kõige enam vast FF/Rew) kui ükskõik millise varemnähtud lavastusega.
Ene-Liisi lavastuses mängimine eeldab näitlejatelt ka näitlemist, õieti öeldes väga kõrget pilotaaži. Tavapärased näitlejamured, et kuidas üht või teist stseeni lahendada jäävad kõrvale, kuna see, mida mängida, on nii palju laiem, et mängi kuidas tahad, peaasi, et sa tead, millest räägid.
Iga inimene võib pea igast päevast nimetada hetki või olukordi, mida ei ole võimalik sõnadesse panna ja nende olukordade näitamiseks on vaja kunstilist kujundit. Just seda "El Dorado" pakubki. Mitte midagi üleliigset, et kirjeldada inimest ja tema otsuseid.
Teatrikeeleliselt on tegu kahtlemata millegi sootuks teistsugusega − kasutadades NO99 trupi võimekust, astutakse teatritegemises tundmatule maa-alale. See võib olla tupiktee ja võib ka olla millegi uue ja kõnekama algus. Selge ja otsustunud on see lavastus igatahes.

Meelis Oidsalu: Marika Vaarik on f***ing Ants Eksola!

Lavastaja-kunstnik Ene-Liis Semper
Töö kehaga Jüri Nael
Muusikaline kujundus Lauri Kaldoja
Dramaturg Laur Kaunissaare

Laval Marika Vaarik, Helena Pruuli, Rea Lest, Rasmus Kaljujärv, Ragnar Uustal, Simeoni Sundja, Jörgen Liik

Esietendus 22. detsembril 2015 Teater NO99s
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused