Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Põhjanaela paine

P 21.5.2017 19:00
5.00 - 8.00
Tartu Üliõpilasteater esitab
"Põhjanaela paine"
Arvo Valtoni pseudomütoloogiliste omamuinasjuttude ainetel samanimelisest kogumikust.

Valdavalt füüsilise teatri keelt kasutava etendusega „Põhjanaela paine“ vestab Tartu Üliõpilasteater lugusid suud asjatult pruukimata.
Millest siis räägivad meie esitatavad nö boreaalsed antilood – lühidalt võiks öelda, et kõigest ja ei millestki, tähtsatest ja tühistest asjadest, inimlikust suurusest ja väiklusest, millesse on segatud oma osa imesid, halli argisust ning ka näputäis mõtisklusi ja tähelepanekuid, millel on suur tähtsus või pole seda teps mitte.
Mida me siin näha ja kuulda saame on looming, saaming ja kadu, mille osaliseks inimene, ilm ja kõik mis siin sees või ümber leida on.

Sarnaselt meie etenduse aluseks olevatele Valtoni lühilugudele, mis on inspireeritud mitmete eri rahvaste folkloorist, on ka meie etenduse "keel" kokku laenatud eri allikatest. Kasutame elemente idamaistest teatrižanridest, segame seda klounaadi ning kaasaegse liikumisteatri võtetega.

Lavastaja ja valguskujundus: Enor Niinemägi
Alusteksti autor: Arvo Valton
Kunstnik: Kudrun Vungi
Lavastaja assistent: Peeter Piiri
Helikujundus: trupitöö
Laval: Annabel Berg, Elo Järv, Claus Mootse, Mart Alaru, Susan-Brit Nõgene, Pärtel Poopuu, Kelly Kittus, Rutt Vare, Peeter Piiri

Etendused Tartu Üliõpilasmajas, Kalevi 24
Esietendus: 14. aprill, kell 19.00
Järgnevad etendused: 15., 28., 29. aprill 6., 7., 20., 21. mai
algusega kell 19.00

Pilet: 5/8 €
NB! Tudengitele ja keskkooliõpilastele on planeeritud kolm tasuta etendust (29. aprill, 7. ja 13. mai) eelneval broneerimisel. Info ja broneerimine: www.facebook.com/yli6pilasteater

Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Tartu linn, Tartu Kultuurkapital ja Tartu
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti