Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Operett 'Mister X' / Оперетта 'Мистер Х'

R 1.12.2017 19:00
Pärnu Kontserdimaja
15.00 - 25.00
Operett 'Mister X'
Muusikateater "Peterburi operett" – Imre Kálmáni operett kahes vaatuses "MISTER X"

Helilooja: Imre Kalman
Lavastaja: Svetlana Samorodova
Kestvus: 2 tundi 40 minutit (1 vaheaeg) 
Kunstnik: Oleg Moltšanov
Koreograafid: Tatjana Konovalova, Julia Iljina
Kostüümid: Irina Zaitseva

Imre Kálmán, kuulus ungari helilooja, kirjutas opereti „Mister X“ (Tsirkusprintsess) 1925. aastal. Meie publik armastab Imre Kálmánit isegi rohkem kui tema kaasmaalased ungarlased. Kálmán ei vea iialgi alt. 

Etenduse toob meieni Venemaa teeneline artist, teatri "Peterburi operett" kunstiline juht ja režissöör Sergei Šalagin, kes on lõpetanud Moskva GITISe režissööri Boriss Pokrovski, dirigendi Gennadi Roždestvenski, koreograaf Mihhail Kisljarov juhendamisel. 

Teose muusika paitab nii kõrva kui südant. Kálmáni helikeele meloodiarikkus, emotsionaalsus ja populaarsus rõõmustab nagu kohtumine ammuse sõbraga. Esimestest lavastustest alates on publikut kütkestanud tsirkusekulisside tagune salapärane ja köitev atmosfäär, aga ka haarav ja omapärane süžee. Seepärast pole ka ime, et operetti saadab algusest peale maailma lavadel enneolematu edu.

Tegevus toimub tsirkuse kulisside taga. Publikut erutab salapärane Mister X, kes kannab alati musta maski. Tema tõelist nime ei tea keegi. Pankuri noor lesk Theodora ei jäta vahele ühtki etendust oma vapruse ja andekuse poolest kuulsaks saanud artisti osavõtul ning ihkab temaga tutvuda. Theodorasse on aga armunud väärika aadlisoo võsu, kellele abieluettepanekutele on Theodora juba 19 korda keeldumisega vastanud. Kellest siis saab lõpuks hiilgava suurilmadaami Theodora Verdier väljavalitu – kas salapärane ja mõistatuslik Mister X või mehelik ja üllas krahv Henry de Chateauneuf? Armunute teel õnnele on palju takistusi, kuid mitte mingid salakavalad intriigid ei sunni krahvinna Theodorat armastatust lahkuma, sest mitte keegi ei saa keelata inimesele armastust.

Etenduse lavaloleku aastate vältel on selles püüelnud kaasa lüüa mitmed operetižanri silmapaistvaimad esindajad. Lisaks on Kálmáni meistriteost korduvalt ja edukalt ka ekraniseeritud. Kummaline, ent kõige eredamad ja põnevamad ekraniseeringud on sündinud Nõukogude Liidus. Eestimaa kinkis maailmale silmapaistvaima peaosalise esitaja - Mister X-i roll Georg Otsa hiilgavas esituses on muutunud omaette legendis. Tänapäeval mängitakse seda tükki edukalt Venemaa ja välismaa lavadel, kusjuures selle põnev, komöödiasugemetega süžee võlub auditooriume jätkuvalt.

Lavastaja Svetlana Samorodova suutis anda Kálmáni meistriteosele uue lavaelu, tuues esiplaanile tegelaste sügavalt inimlikud tunded ja armastuse kummalised vastuolud. Lavastuse kujunduses on omaette rõhuasetus kunstnik Oleg Moltšanovi puhtal, loomulikul maalikunstil, mis toetab Roerichi, Vrubeli, Korovini suure vene teatri traditsioonis. Oivalised käsitööna valminud kostüümid Irina Zaitsevalt on samuti kõrgkunsti ainulaadsed eksemplarid. Unikaalsust lisavad teatrile ka oma tööle jäägitult pühendunud artistid, kes esitavad iga kord vahetult ülikeerukaid vokaalpartiisid ja kordeballeti abita virtuoosseid tantsunumbreid, mille on lavastanud koreograafid Tatjana Konovalova ja Julia Iljina ning mis on lavastatud vene klassikalise teatrikoolkonna paremate traditsioonide vaimus.

Venemaa teeneline kunstitegelane, teatri kunstiline juht ja režissöör Sergei Šalagin on lõpetanud Moskva GITIS-es muusikateatri teaduskonna režissööri Boriss Pokrovski, dirigendi Gennadi Roždestvenski ja koreograafi Mihhail Kisljarovi juhendamisel, mis annab meile õiguse rääkida vene teatritraditsiooni jätkumisest teatris "Peterburi operett".
Inimese vaimuelu kujutamine on teatri ülim kunstiline idee. "Mister X" on maailmakuulsa helilooja Imre Kálmáni südamlikumaid ja intelligentsemaid operette. Iga pöördumine selle üliandeka helilooja ja muusikadramaturgi loomingu poole on alati pidupäev nii esinejate kui publiku jaoks.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Operett 'Mister X' / Оперетта 'Мистер Х' R 1.12.2017 19:00 Pärnu Kontserdimaja 15.00 - 25.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Piletite hinnad 15 € - 38 €


Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Megatek Eesti Grupp OÜ
Tornimäe 7-43 Tallinn Harjumaa
58817161
jelena@megatekeesti.ee